Chahmirian (1.0.2-beta1) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Search
it: Cerca

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Statistics
it: Statistiche

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: General
it: Generale

en: Text color
it: Colore del testo

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Features
it: Funzionalità

en: Link color
it: Colore collegamenti

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Values
it: Valori

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: About
it: Informazioni

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Pagination
it: Paginazione

en: Blue Lagoon (default)
it: Laguna Blu (predefinito)

en: wide
it: largo

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Main background
it: Sfondo principale

en: Sidebar background
it: Sfondo della barra laterale

en: Sidebar borders
it: Bordi della barra laterale

en: Footer background
it: Sfondo piè di pagina

en: Plum
it: Prugna

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Title and slogan
it: Titolo e slogan

en: Ice
it: Ghiaccio

en: Last page
it: Ultima pagina

en: Header background top
it: Sfondo intestazione in alto

en: Header background bottom
it: Sfondo intestazione in basso

en: First page
it: Prima pagina

en: narrow
it: stretto

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date
