Chahmirian (1.0.2-beta1) - en to tr translation catalogue (41 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Search
tr: Ara

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Help
tr: Yardım

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: FAQ
tr: S.S.S

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: General
tr: Genel

en: Text color
tr: Yazı rengi

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Features
tr: Özellikler

en: Link color
tr: Bağlantı rengi

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Services
tr: Hizmetler (Services)

en: Values
tr: Değerler

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: About
tr: Hakkında

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: mobile
tr: mobil

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Blue Lagoon (default)
tr: Blue Lagoon (ön tanımlı)

en: wide
tr: geniş

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Main background
tr: Ana arkaplan

en: Sidebar background
tr: Yan sütun arkaplanı

en: Sidebar borders
tr: Yan sütun çerçeveleri

en: Footer background
tr: Altbilgi arkaplanı

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Title and slogan
tr: Başlık ve slogan

en: Social
tr: Sosyal

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Header background top
tr: Üst başlık arkaplanı

en: Header background bottom
tr: Alt başlık arkaplanı

en: First page
tr: İlk sayfa

en: narrow
tr: dar

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi
