Chahmirian (1.0.2-beta2) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Search
id: Pencarian

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: Statistics
id: Statistik

en: General
id: Umum

en: Text color
id: Warna teks

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Features
id: Fitur

en: Link color
id: Warna tautan

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Services
id: Layanan

en: Values
id: Nilai

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: About
id: Tentang

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: mobile
id: mobil

en: Blue Lagoon (default)
id: Blue Lagoon (bawaan)

en: wide
id: lebar

en: Main background
id: Latar utama

en: Sidebar background
id: Latar samping

en: Sidebar borders
id: Bingkai sidebar

en: Footer background
id: Latar footer

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Title and slogan
id: Judul dan slogan

en: Header background top
id: Latar belakang tajuk atas

en: Header background bottom
id: Latar bawah kepala

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date
