Chahmirian (1.0.2-beta2) - en to pl translation catalogue (45 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Content
pl: Zawartość

en: Search
pl: Szukaj

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Help
pl: Pomoc

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: General
pl: Ogólne

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: Features
pl: Funkcjonalności

en: Link color
pl: Kolor odnośników

en: Slider
pl: Suwak

en: Next page
pl: Następna strona

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Services
pl: Serwisy

en: Values
pl: Wartości

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: About
pl: O stronie

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: mobile
pl: mobilne

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Blue Lagoon (default)
pl: Błękitna laguna (domyślny)

en: wide
pl: szerokie

en: Slate
pl: Popielaty

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Main background
pl: Główne tło

en: Sidebar background
pl: Tło paska bocznego

en: Sidebar borders
pl: Obrys paska bocznego

en: Footer background
pl: Tło stopki

en: Plum
pl: Śliwka

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Title and slogan
pl: Tytuł i slogan

en: Firehouse
pl: Remiza

en: Ice
pl: Lód

en: Theme Color
pl: Kolor szablonu

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: Header background top
pl: Górne tło nagłówka

en: Header background bottom
pl: Dolne tło nagłówka

en: First page
pl: Pierwsza strona

en: narrow
pl: wąski

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date
