Change Requests (8.x-1.0-alpha4) - en to hu translation catalogue (48 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: title
hu: cím

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Value
hu: Érték

en: disabled
hu: tiltott

en: Description
hu: Leírás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: none
hu: nincs

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Summary
hu: Összegzés

en: View
hu: Megtekintés

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Text
hu: Szöveg

en: ID
hu: Azonosító

en: n/a
hu: n. a.

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: status
hu: állapot

en: Node types
hu: Tartalomtípusok

en: Url
hu: Webcím

en: Log message
hu: Üzenet

en: active
hu: aktív

en: Node Types
hu: Tartalomtípusok

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Start
hu: Kezdete

en: End
hu: Vég

en: Link text
hu: Hivatkozás szövege

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: description
hu: leírás

en: text
hu: szöveg

en: @time ago
hu: @time

en: body
hu: törzs

en: Changed
hu: Módosítva

en: summary
hu: összegzés

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: About
hu: Leírás

en: No image
hu: Nincs kép

en: Creator
hu: Létrehozta

en: Patch
hu: Folt

en: Alternative text
hu: Alternatív szöveg

en: Revision log message
hu: Változatnapló-üzenet

en: Image style
hu: Képstílus

en: There is no @label yet.
hu: Nincsen még @label.

en: The time that the node was last edited.
hu: Az időpont, mikor a tartalmat utoljára szerkesztették.
