Change Requests (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (48 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: title
uk: назва

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Value
uk: Значення

en: disabled
uk: вимкнено

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: none
uk: немає

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: Changes
uk: Зміни

en: Summary
uk: Резюме

en: View
uk: Перегляд

en: Display
uk: Показ

en: Text
uk: Текст

en: status
uk: стан

en: Log message
uk: Повідомлення журналу

en: active
uk: активне

en: Node Types
uk: Типи матеріалу

en: By user
uk: За користувачем

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Current
uk: Поточна

en: Start
uk: Початок

en: End
uk: Кінець

en: Link text
uk: Текст посилання

en: Anonymous
uk: Анонім

en: description
uk: опис

en: text
uk: текст

en: @time ago
uk: @time тому

en: body
uk: тіло

en: Changed
uk: Змінено

en: summary
uk: резюме

en: Apply
uk: Застосувати

en: About
uk: Про модуль

en: No image
uk: Зображення відсутнє

en: Creator
uk: Автор

en: Patch
uk: Латка

en: Image not found
uk: Зображення не знайдене

en: Alternative text
uk: Альтернативний текст

en: Revision log message
uk: Повідомлення журналу про редакцію

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: undefined
uk: невизначений

en: There is no @label yet.
uk: Ще немає @label.

en: The time that the node was last edited.
uk: Час останнього редагування матеріалу.
