Charts (5.0.13) - en to nl translation catalogue (67 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Language
nl: Taal

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: No
nl: Nee

en: None
nl: Geen

en: Weight
nl: Gewicht

en: No data
nl: Geen gegevens

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Settings
nl: Instellingen

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Default
nl: Standaard

en: Background
nl: Achtergrond

en: Top
nl: Bovenaan

en: Dimensions
nl: Afmetingen

en: Display
nl: Weergeven

en: Layout
nl: Lay-out

en: Horizontal
nl: Horizontaal

en: Vertical
nl: Verticaal

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Advanced
nl: Uitgebreid

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Month
nl: Maand

en: Colors
nl: Kleuren

en: Start
nl: Begin

en: End
nl: Einde

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Color
nl: Kleur

en: Months
nl: Maanden

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Requirements
nl: Vereisten

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Chart type
nl: Grafiektype

en: Charts
nl: Grafieken

en: Examples
nl: Voorbeelden

en: Export data
nl: Gegevens exporteren

en: Loading
nl: Laden

en: About
nl: Over

en: Add row
nl: Rij toevoegen

en: Field Name
nl: Veldnaam

en: Radios
nl: Keuzerondjes

en: Download CSV
nl: CSV-bestand downloaden

en: Speed
nl: Snelheid

en: Not defined
nl: Niet gedefinieerd

en: Warning message
nl: Waarschuwingsbericht

en: Bundle
nl: Bundel

en: File upload
nl: Bestandsupload

en: Global options
nl: Algemene opties

en: Chart
nl: Grafiek

en: Legend
nl: Legenda

en: Multiple displays
nl: Meerdere weergaven

en: Grouping field
nl: Groepeerveld

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: Add column
nl: Kolom toevoegen

en: Dependencies
nl: Afhankelijkheden

en: auto
nl: automatisch

en: Custom title
nl: Aangepaste titel

en: Invalid date
nl: Ongeldige datum

en: Site Default
nl: Site standaard

en: Weekday
nl: Weekdag

en: Entity label
nl: Entiteitlabel

en: First column
nl: Eerste kolom

en: Exit fullscreen
nl: Volledig scherm afsluiten

en: Attachment display options
nl: Bijlage weergave-opties

en: Check if CDN is being used for external libraries
nl: Controleer of voor externe bibliotheken CDN wordt gebruikt
