Charts (5.0.6) - en to ar translation catalogue (41 entries)

en: Operations
ar: عمليات

en: Remove
ar: حذف

en: Language
ar: اللغة

en: Enabled
ar: مفعل

en: No
ar: لا

en: None
ar: لا شيء

en: Weight
ar: الوزن

en: Center
ar: المركز

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Preview
ar: معاينة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Top
ar: الأعلى

en: Dimensions
ar: الأبعاد

en: Display
ar: العرض

en: Layout
ar: التنسيق

en: Horizontal
ar: أفقي

en: Vertical
ar: عمودي

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Advanced
ar: متقدم

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Maximum
ar: أقصى قيمة

en: Month
ar: بالشهر

en: Week
ar: بالأسبوع

en: Start
ar: البداية

en: End
ar: النهاية

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Color
ar: اللون

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Installed
ar: مثبت

en: Examples
ar: أمثلة

en: Minimum
ar: أقل قيمة

en: Loading
ar: جاري التحميل

en: About
ar: حول

en: Add row
ar: إضافة صف

en: Download CSV
ar: تحميل CSV

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: Entity label
ar: عنوان الوحدة
