Charts (8.x-3.5) - en to el translation catalogue (25 entries)

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: None
el: Κανένα

en: False
el: Ψευδής

en: Top
el: Κορυφή

en: Dimensions
el: Διαστάσεις

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Horizontal
el: Οριζόντιο

en: Vertical
el: Κάθετο

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Line
el: Γραμμή

en: Background color
el: Χρώμα παρασκηνίου

en: Color
el: Χρώμα

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Examples
el: Παραδείγματα

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: About
el: Περί

en: Column
el: Στήλη

en: Not defined
el: Δεν ορίστηκε

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης
