Charts (8.x-3.5) - en to oc translation catalogue (23 entries)

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Categories
oc: Categorias

en: None
oc: Pas cap

en: False
oc: Fals

en: Background
oc: Rèireplan

en: Top
oc: Naut

en: Display
oc: Afichatge

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: Bottom
oc: Bas

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Bar
oc: Barra

en: Line
oc: Linha

en: Background color
oc: Color de rèireplan

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Examples
oc: Exemples

en: About
oc: A prepaus

en: Column
oc: Colomna

en: Not defined
oc: Pas défini

en: Multiple displays
oc: Afichatges multiples

en: You need at least one field before you can configure your table settings
oc: Avètz besonh d'au mens un camp abans de pouvoir configurar vòstres paramètres de tablèu
