CivicTheme (1.4.4) - en to nl translation catalogue (82 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Volgende

en: Reset to defaults
nl: Standaardwaarden terugzetten

en: Content
nl: Inhoud

en: On
nl: Aan

en: Search
nl: Zoeken

en: None
nl: Geen

en: Quote
nl: Citaat

en: Image
nl: Afbeelding

en: Background
nl: Achtergrond

en: Icon
nl: Pictogram

en: Path
nl: Pad

en: Event
nl: Evenement

en: Theme
nl: Thema

en: Component
nl: Besturingselement

en: Components
nl: Componenten

en: Attachment
nl: Bijlage

en: Error
nl: Fout

en: Page
nl: Pagina

en: Embedded
nl: Ingebed

en: Off
nl: Uit

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Heading
nl: Koptekst

en: Success
nl: Succes

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Plain text
nl: Platte tekst

en: Mobile
nl: Mobiel

en: Colors
nl: Kleuren

en: Border
nl: Rand

en: Navigation
nl: Navigatie

en: Messages
nl: Berichten

en: Topics
nl: Onderwerpen

en: Map
nl: Landkaart

en: Content Bottom
nl: Onder inhoud

en: Sidebar
nl: Zijbalk

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Webform
nl: Formulier

en: Information
nl: Informatie

en: More information
nl: Meer informatie

en: Open links in a new window
nl: Links openen in een nieuw venster

en: Paragraph
nl: Paragraaf

en: Logo type
nl: Logo-type

en: Campaign
nl: Campagne

en: Signup
nl: Inschrijven

en: Migration
nl: Migratie

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: Light
nl: Licht

en: Open external links in a new window
nl: Externe links in een nieuw venster openen

en: Primary
nl: Primair

en: Next step
nl: Volgende stap

en: Link settings
nl: Linkinstellingen

en: mobile
nl: mobiel

en: Accordion
nl: Accordeon

en: Dropdown
nl: Keuzelijst

en: wide
nl: breed

en: Animate
nl: Animeren

en: Alert
nl: Alarm

en: Highlight
nl: Accentueren

en: Main page content
nl: Primaire inhoud van de pagina

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: Social Links
nl: Sociale links

en: Secondary navigation
nl: Secundair menu

en: Dark
nl: Donker

en: Header settings
nl: Kop-instellingen

en: Logo settings
nl: Logo-instellingen

en: Social links
nl: Sociale links

en: Paragraphs
nl: Paragrafen

en: All caches cleared.
nl: Alle caches geleegd

en: narrow
nl: smal

en: Primary admin actions
nl: Primaire beheeracties

en: Use local images for reusable media.
nl: Gebruik lokale afbeeldingen voor herbruikbare media.

en: A locally hosted audio file.
nl: Een audiobestand gehost op deze website.

en: A locally hosted video file.
nl: Een videobestand gehost op deze website.

en: Remote video
nl: Externe video

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
nl: Een externe video van YouTube of Vimeo.

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
nl: Een geupload bestand of document, zoals een PDF.
