CivicTheme (1.5.1) - en to id translation catalogue (71 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Reset to defaults
id: Kembalikan ke standar

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Search
id: Pencarian

en: None
id: Tiada

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Default
id: Bawaan

en: Top
id: Atas

en: Large
id: Besar

en: Icon
id: Ikon

en: Path
id: Jalur

en: Event
id: Acara

en: Theme
id: Tema

en: Component
id: Komponen

en: Components
id: Komponen

en: Attachment
id: Lampiran

en: Content type
id: Jenis konten

en: Error
id: Kesalahan

en: All
id: Semua

en: Block
id: Blok

en: Page
id: Halaman

en: Bottom
id: Dasar

en: Site slogan
id: Slogan situs

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Heading
id: Judul

en: Warning
id: Peringatan

en: Thumbnail
id: Miniatur

en: Medium
id: Sedang

en: Plain text
id: Teks biasa

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Navigation
id: Navigasi

en: Color
id: Warna

en: Both
id: Keduanya

en: Last
id: Terakhir

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Topics
id: Topik-topik

en: Topic
id: Topik

en: First
id: Pertama

en: Map
id: Peta

en: Content Bottom
id: Konten bawah

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Document
id: Dokumen

en: Apply
id: Terapkan

en: Information
id: Informasi

en: More information
id: Informasi selengkapnya

en: Date range
id: Rentang tanggal

en: Offset
id: Letak

en: Any
id: Setiap

en: Inherit
id: Menginduk

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Alerts
id: Peringatan

en: Link settings
id: Pengaturan tautan

en: mobile
id: mobil

en: Dropdown
id: Menu tarik turun

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: wide
id: lebar

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Alert
id: Peringatan

en: Limited
id: Terbatas

en: Asc
id: Urutan turun

en: Logo settings
id: Pengaturan logo

en: All caches cleared.
id: Semua cache dibersihkan.
