CivicTheme (1.7.0) - en to da translation catalogue (145 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Reset to defaults
da: Gendan standardindstillinger

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Moderated content
da: Modereret indhold

en: Author
da: Forfatter

en: Language
da: Sprog

en: Action
da: Handling

en: On
da: Tilsluttet

en: File
da: Fil

en: Date
da: Dato

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Message
da: Meddelelse

en: Image
da: Billede

en: True
da: Sandt

en: Default
da: Standard

en: Background
da: Baggrund

en: Summary
da: Resumé

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: Icon
da: Ikon

en: Audio
da: Lyd

en: Path
da: Sti

en: Event
da: Begivenhed

en: Updated
da: Opdateret

en: Theme
da: Tema

en: Search keywords
da: Søgeord

en: Component
da: Komponent

en: Components
da: Komponenter

en: Attachment
da: Bilag

en: User
da: Bruger

en: Content type
da: Indholdstype

en: Error
da: Fejl

en: Expanded
da: Udvidet

en: All
da: Alle

en: Panels
da: Paneler

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Embedded
da: Indlejret

en: Bottom
da: Bund

en: Site slogan
da: Sitets slogan

en: Off
da: Afbrudt

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Published
da: Udgivet

en: Location
da: Lokation

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Heading
da: Overskrift

en: Success
da: Succes

en: Warning
da: Advarsel

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Plain text
da: Ren tekst

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: Address
da: Adresse

en: Desc
da: Faldende

en: Colors
da: Farver

en: Border
da: Ramme

en: Table
da: Tabel

en: Color
da: Farve

en: List type
da: Listetype

en: Attributes
da: Attributter

en: Link text
da: Linktekst

en: Both
da: Begge

en: Last
da: Sidste

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Hidden
da: Skjult

en: Attachments
da: Bilag

en: Topics
da: Emner

en: Topic
da: Emne

en: First
da: Første

en: Limit
da: Grænse

en: Map
da: Knyt

en: Caption
da: Undertekst

en: Content Bottom
da: Indhold bund

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Document
da: Dokument

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Webform
da: Webformular

en: Apply
da: Udfør

en: List items
da: Vis menupunkter

en: More information
da: Mere information

en: Date range
da: Datointerval

en: Subtitle
da: Underrubrik

en: Overlay
da: Overlejring

en: General form
da: Generel formular

en: Offset
da: Forskydning

en: Any
da: Nogen

en: Logo type
da: Logo-type

en: Inherit
da: Arv

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Light
da: Lyst

en: Locations
da: Lokationer

en: Primary
da: Primær

en: View link
da: Vis-link

en: Video file
da: Videofil

en: Link settings
da: Indstillinger for link

en: mobile
da: mobil

en: Dropdown
da: Rullemenu

en: Items per page
da: Antal elementer

en: Attachment settings
da: Indstillinger for vedhæftninger

en: - All -
da: - Alle -

en: wide
da: bred

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Alert
da: Advarsel

en: Promo
da: Teaser

en: Limited
da: Begrænset

en: Highlight
da: Fremhæv

en: Moderation state
da: Godkendelsestilstand

en: Published status
da: Publiceringsstatus

en: No media available.
da: Ingen tilgængelige media.

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Dark
da: Mørkt

en: Asc
da: Stigende

en: Logo settings
da: Indstillinger for logo

en: Get the actual content from a content revision.
da: Hent indholdet fra en indholdsversion.

en: All caches cleared.
da: Alle cacher tømt.

en: REST export
da: REST eksport

en: Editorial
da: Redaktionel

en: narrow
da: smal

en: Find and manage media.
da: Find og håndtér mediefiler.

en: Find and moderate content.
da: Find og moderér indhold.

en: No moderated content available. Only pending versions of content, such as drafts, are listed here.
da: Der er ikke noget modereret indhold tilgængeligt. Her vises kun ikke-udgivet indhold som f.eks. kladder.

en: A locally hosted audio file.
da: En lokal lydfil.

en: A locally hosted video file.
da: En lokal videofil.

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
da: En ekstern video fra Youtube eller Vimeo.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
da: Arkiveret

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
da: Kladde

[ctx: Workflow state label]
en: Published
da: Udgivet

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
da: Arkivér

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
da: Gendan som kladde

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
da: Gendan

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
da: Opret ny kladde

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
da: Udgiv

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
da: En uploadet fil eller dokument, f.eks. en PDF.
