CivicTheme Design System (1.8.1) - en to he translation catalogue (139 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Previous
he: הקודם

en: Next
he: הבא

en: Reset to defaults
he: חזרה להגדרות ברירת המחדל

en: Status
he: מצב

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Moderated content
he: תוכן מנוהל

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Language
he: שפה

en: Action
he: פעולה

en: On
he: פעיל

en: File
he: קובץ

en: Date
he: תאריך

en: Links
he: קישורים

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Message
he: הודעה

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Help
he: עזרה

en: True
he: אמת

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Summary
he: תקציר

en: Top
he: עליון

en: Small
he: קטן

en: Large
he: גדול

en: Icon
he: סמל

en: Audio
he: אודיו

en: URL
he: כתובת URL

en: Path
he: מיקום

en: Event
he: אירוע

en: Updated
he: עודכן

en: Theme
he: ערכת עיצוב

en: Search keywords
he: חיפוש מילות מפתח

en: Component
he: רכיב

en: Components
he: רכיבים

en: Attachment
he: צְרוּפָה

en: User
he: משתמש

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Error
he: שגיאה

en: Expanded
he: מורחב

en: All
he: הכל

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Bottom
he: למטה

en: Logo
he: לוגו

en: Site slogan
he: סיסמת האתר

en: Database
he: בסיס נתונים

en: Off
he: כבוי

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Location
he: מיקום

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Heading
he: כותרת

en: Normal
he: נורמלי

en: Success
he: הצלחה

en: Warning
he: אזהרה

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: Medium
he: בינוני

en: Media
he: מדיה

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Unlimited
he: ללא הגבלה

en: Address
he: כתובת

en: Desc
he: יורד

en: Colors
he: צבעים

en: Table
he: טבלה

en: Navigation
he: ניווט

en: Color
he: צבע

en: List type
he: סוג רשימה

en: Attributes
he: מאפיינים

en: Link text
he: כותרת הקישור

en: Banner
he: באנר

en: Both
he: שנייהם

en: Last
he: אחרון

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Hidden
he: מוסתר

en: Attachments
he: קבצים מצורפים

en: Messages
he: מסרים

en: Topics
he: נושאים

en: Topic
he: נושא

en: First
he: ראשון

en: Limit
he: גבול

en: Map
he: מפה

en: Caption
he: כותרת (Caption)

en: Content Bottom
he: תחתית איזור התוכן

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Reference
he: רפרנס

en: Video
he: וידאו

en: Document
he: מסמך

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Tabs
he: לשוניות

en: Webform
he: טופס - Webform

en: Apply
he: החל

en: Information
he: מידע

en: List items
he: פריטי רשימה

en: More information
he: מידע נוסף

en: Date range
he: טווח תאריכים

en: Subtitle
he: כותרת משנה

en: General form
he: טופס כללי

en: Offset
he: היסט

en: Any
he: הכל

en: Signup
he: הרשם

en: Inherit
he: תירש

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Primary
he: ראשי

en: View link
he: קישור להיבט

en: Video file
he: קובץ וידאו

en: Next step
he: הבא

en: Link settings
he: הגדרות קישור

en: mobile
he: ניידים

en: Dropdown
he: נפתח

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: Attachment settings
he: הגדרות קבצים מצורפים

en: - All -
he: - הכל -

en: wide
he: רחב

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Alert
he: אתרעה

en: Limited
he: מוגבל

en: Published status
he: מצב פרסום

en: Main page content
he: תוכן

en: Highlighted
he: מובלט

en: Slides
he: שקפים

en: Asc
he: סדר עולה

en: Logo settings
he: הגדרות לוגו

en: All caches cleared.
he: כל המטמונים נוקו.
