CKEditor 4 - WYSIWYG HTML editor (1.0.1) - en to tr translation catalogue (126 entries)

en: Cancel
tr: İptal

en: Language
tr: Dil

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Format
tr: Biçim

en: Separator
tr: Ayraç

en: Media
tr: Medya

en: Table
tr: Tablo

en: Button
tr: Düğme

en: Rows
tr: Satırlar

en: Tools
tr: Araçlar

en: Add group
tr: Grup ekle

en: Undo
tr: Geri al

en: Lists
tr: Listeler

en: Caption
tr: Başlık

en: Buttons
tr: Düğmeler

en: Superscript
tr: Üst simge

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Apply
tr: Uygula

en: Show blocks
tr: Blokları göster

en: Bold
tr: Koyu

en: Copy
tr: Kopyala

en: Plugins
tr: Eklentiler (plugin)

en: Redo
tr: İleri al

en: Italic
tr: Eğik

en: Source code
tr: Kaynak kodu

en: Subscript
tr: Alt simge

en: Indent
tr: Girinti

en: Outdent
tr: Çıkıntı

en: Unlink
tr: Bağlantıyı kaldır

en: Bullet list
tr: Madde işaretli liste

en: Blockquote
tr: Alıntı

en: Underline
tr: Altı çizili

en: Cut
tr: Kes

en: Paste
tr: Yapıştır

en: About
tr: Hakkında

en: Accessibility features
tr: Erişilebilirlik özellikleri

en: Insert Image
tr: Görsel Girin

en: button
tr: düğme

en: Add Link
tr: Bağlantı Ekle

en: Edit Link
tr: Bağlantıyı Düzenle

en: Uses
tr: Kullanım

en: Numbered list
tr: Numaralı liste

en: Strike-through
tr: Üstü çizili

en: Align left
tr: Sola yasla

en: Align center
tr: Ortala

en: Align right
tr: Sağa yasla

en: Justify
tr: Hizala

en: Horizontal rule
tr: Yatay çizgi

en: Paste Text
tr: Metin Yapıştır

en: Paste from Word
tr: Word'den Yapıştır

en: Remove format
tr: Biçimlendirmeyi kaldır

en: Character map
tr: Karakter haritası

en: HTML block format
tr: HTML bloğu biçimi

en: Font style
tr: Yazı sitili

en: Formatting
tr: Biçimlendirme

en: Language list
tr: Dil listesi

en: Styles
tr: Biçemler

en: New group
tr: Yeni grup

en: Toolbar buttons
tr: Araç çubuğu düğmeleri

en: Maximize
tr: Büyült

en: CKEditor settings
tr: CKEditor ayarları

en: Toolbar configuration
tr: Araç çubuğu yapılandırması

en: Available buttons
tr: Kullanılabilir düğmeler

en: Active toolbar
tr: Etkin araç çubuğu

en: No styles configured
tr: Yapılandırılmış bir stil yok

en: @count styles configured
tr: @count stil yapılandırıldı

en: Button separator
tr: Düğme ayırıcı

en: The provided list of styles is syntactically incorrect.
tr: Sağlanan stil listesi sözdizimi bakımından yanlış.

en: CKEditor core
tr: CKEditor çekirdeği

en: Styles dropdown
tr: Stiller açılır listesi

en: WYSIWYG editing for rich text fields using CKEditor.
tr: CKEditor kullanarak zengin metin alanları için WYSIWYG düzenlemesi.

en: Enabling CKEditor for individual text formats
tr: CKEditor'ı her bir metin biçimi için etkinleştirme

en: Configuring the toolbar
tr: Araç çubuğunu yapılandırma

en: When CKEditor is chosen from the <em>Text editor</em> drop-down menu, its toolbar configuration is displayed. You can add and remove buttons from the <em>Active toolbar</em> by dragging and dropping them, and additional rows can be added to organize the buttons.
tr: <em>Metin düzenleyici</em> açılır menüsünden CKEditor seçildiğinde araç çubuğu yapılandırması görüntülenir. Düğmeleri sürükleyip bırakarak <em>Etkin araç çubuğundan</em> düğmeleri ekleyebilir ve kaldırabilirsiniz; düğmeleri düzenlemek için ek satırlar eklenebilir.

en: Formatting content
tr: İçeriği biçimlendirme

en: Toggling between formatted text and HTML source
tr: Biçimlendirilmiş metin ile HTML kaynağı arasında geçiş yapma

en: If the <em>Source</em> button is available in the toolbar, users can click this button to disable the visual editor and edit the HTML source directly. After toggling back, the visual editor uses the allowed HTML tags to format the text — independent of whether buttons for these tags are available in the toolbar. If the text format is set to <em>limit the use of HTML tags</em>, then all excluded tags will be stripped out of the HTML source when the user toggles back to the text editor.
tr: Araç çubuğunda <em>Kaynak</em> düğmesi yoksa, kullanıcılar görsel düzenleyiciyi devre dışı bırakmak ve HTML kaynağını doğrudan düzenlemek için bu düğmeye tıklayabilir. Yeniden etkinleştirildiğinde, görsel düzenleyici metni biçimlendirmek için izin verilen HTML etiketlerini kullanır (bu etiketlere ilişkin düğmelerin araç çubuğunda var olup olmadığından bağımsız olarak). Metin biçimi <em>HTML etiketleri kullanımını sınırla</em> olarak ayarlanırsa, kullanıcı metin düzenleyiciye geri döndüğünde, dışlanan tüm etiketler HTML kaynağından kaldırılır.

en: Uploads disabled
tr: Yüklemeler devre dışı bırakıldı

en: Uploads enabled, max size: @size @dimensions
tr: Yüklemeler etkinleştirildi, boyut üst sınırı: @size @dimensions

en: Edit Image
tr: Görseli Düzenleyin

en: Drupal link
tr: Drupal bağlantısı

en: CKEditor plugin settings
tr: CKEditor eklentisi ayarları

en: Enter caption here
tr: Buraya başlık girin

en: Drupal image caption widget
tr: Drupal görsel başlığı pencere bileşeni

en: Move a button into the <em>Active toolbar</em> to enable it, or into the list of <em>Available buttons</em> to disable it. Buttons may be moved with the mouse or keyboard arrow keys. Toolbar group names are provided to support screen reader users. Empty toolbar groups will be removed upon save.
tr: Bir düğmeyi etkinleştirmek için <em>Etkin araç çubuğuna</em> ya da devre dışı bırakmak için <em>Kullanılabilir düğmelera</em> taşıyın. Düğmeler fareyle veya klavye ok tuşlarıyla taşınabilir. Ekran okuyucu kullanıcılarını desteklemek için araç çubuğu grup adları sağlanır. Boş araç çubuğu grupları kaydetme sırasında kaldırılır.

en: Button divider
tr: Düğme ayırıcı

en: CKEditor toolbar and button configuration.
tr: CKEditor araç çubuğu ve düğme yapılandırması.

en: Hide group names
tr: Grup adlarını gizle

en: Show group names
tr: Grup adlarını göster

en: @groupName button group in position @position of @positionCount in row @row of @rowCount.
tr: @row/@rowCount numaralı satırda konumu @position/@positionCount olan @groupName düğme grubu.

en: Press the down arrow key to create a new row.
tr: Yeni satır oluşturmak için aşağı ok tuşuna basın.

en: Press the down arrow key to activate.
tr: Etkinleştirmek için aşağı ok tuşuna basın.

en: @name @type in position @position of @positionCount in @groupName button group in row @row of @rowCount.
tr: @row/@rowCount numaralı satırdaki @groupName düğme grubunun @position/@positionCount konumunda @name @type.

en: Press the down arrow key to create a new button group in a new row.
tr: Yeni satırda yeni bir düğme grubu oluşturmak için aşağı ok tuşuna basın.

en: This is the last group. Move the button forward to create a new group.
tr: Bu son gruptur. Yeni grup oluşturmak için düğmeyi ileri taşıyın.

en: The "@name" button is currently enabled.
tr: "@name" düğmesi şu anda etkin.

en: Use the keyboard arrow keys to change the position of this button.
tr: Bu düğmenin konumunu değiştirmek için klavye ok tuşlarını kullanın.

en: Press the up arrow key on the top row to disable the button.
tr: Düğmeyi devre dışı bırakmak için üst satırda yukarı ok tuşuna basın.

en: The "@name" button is currently disabled.
tr: "@name" düğmesi şu anda devre dışı.

en: Use the down arrow key to move this button into the active toolbar.
tr: Bu düğmeyi etkin araç çubuğuna taşımak için aşağı ok tuşunu kullanın.

en: This @name is currently enabled.
tr: Bu @name şu anda etkin.

en: Use the keyboard arrow keys to change the position of this separator.
tr: Bu ayırıcının konumunu değiştirmek için klavye ok tuşlarını kullanın.

en: Separators are used to visually split individual buttons.
tr: Ayırıcılar, düğmeleri görsel olarak birbirinden ayırmak için kullanılır.

en: This @name is currently disabled.
tr: Bu @name şu anda devre dışı.

en: Use the down arrow key to move this separator into the active toolbar.
tr: Bu ayırıcıyı etkin araç çubuğuna taşımak için aşağı ok tuşunu kullanın.

en: You may add multiple separators to each button group.
tr: Her bir düğme grubuna birden fazla ayırıcı ekleyebilirsiniz.

en: Please provide a name for the button group.
tr: Lütfen düğme grubu için bir ad belirtin.

en: Button group name
tr: Düğme grubu adı

en: Editing the name of the new button group in a dialog.
tr: İletişim kutusunda yeni düğme grubunun adını düzenleme.

en: Editing the name of the "@groupName" button group in a dialog.
tr: İletişim kutusunda "@groupName" düğme grubunun adını düzenleme.

en: Place a button to create a new button group.
tr: Yeni bir düğme grubu oluşturmak için bir düğme yerleştirin.

en: Add a CKEditor button group to the end of this row.
tr: Bu satırın sonuna bir CKEditor düğme grubu ekleyin.

en: Button groups
tr: Düğme grupları

en: Button group
tr: Düğme grubu

en: List of styles
tr: Stil listesi

en: Rich Text Editor, !label field
tr: Zengin Metin Düzenleyici, !label alanı

en: A list of classes that will be provided in the "Styles" dropdown. Enter one or more classes on each line in the format: element.classA.classB|Label. Example: h1.title|Title. Advanced example: h1.fancy.title|Fancy title.<br />These styles should be available in your theme's CSS file.
tr: "Stiller" açılır listesinde sağlanacak sınıfların bir listesi. Her bir satıra, öğe.sınıfA.sınıfB|Etiket biçiminde bir ya da daha fazla sınıf girin. Örnek: h1.başlık|Başlık. İleri düzey örnek: h1.fancy.başlık|Fancy başlık.<br />Bu stiller, temanızın CSS dosyasında var olmalıdır.

en: Check my spelling as I type
tr: Yazarken yazım denetimi yap

en: By default, CKEditor is configured to leverage your browser's spell check capability. Make sure your browser's spell checker is enabled in your browser's settings. To access suggested corrections for misspelled words, it may be necessary to hold the <em>Control</em> or <em>command</em> (Mac) key while right-clicking the misspelling.
tr: CKEditor varsayılan olarak, tarayıcınızın yazım denetimi yeteneğinden yararlanacak şekilde yapılandırılmıştır. Tarayıcınızın ayarlarında tarayıcınızın yazım denetimi programının etkinleştirildiğinden emin olun. Yanlış yazılan sözcüklere ilişkin önerilen düzeltmelere erişmek için, yanlış yazılan sözcük sağ tıklatılırken <em>Control</em> ya da <em>command</em> (Mac) tuşunun basılı tutulması gerekebilir.

en: Language list ID
tr: Dil listesi kimliği

en: United Nations' official languages
tr: Birleşmiş Milletler resmi dilleri

en: All @count languages
tr: @count dilin tümü

en: The list of languages to show in the language dropdown. The basic list will only show the <a href=":url">six official languages of the UN</a>. The extended list will show all @count languages that are available in Drupal.
tr: Dil açılır listesinde gösterilecek dillerin listesi. Temel listede yalnızca <a href=":url">BM'nin altı resmi dili</a> gösterilir. Genişletilmiş listede, Drupal'de mevcut olan @count dilin tümü gösterilir.

en: Each style must have a unique label.
tr: Her stilin benzersiz bir etiketi olmalıdır.
