CKEditor5 Audio Plugin (1.0.3) - en to de translation catalogue (7 entries)

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Directory
de: Verzeichnis

en: Accept
de: Akzeptieren

en: Maximum file size
de: Maximale Dateigröße

en: Upload directory
de: Upload-Verzeichnis

en: A directory relative to Drupal's files directory where uploaded images will be stored.
de: Ein Verzeichnis relativ zum Dateiverzeichnis von Drupal, in dem hochgeladene Bilder gespeichert werden.

en: If this is left empty, then the file size will be limited by the PHP maximum upload size of @size.
de: Wenn dieses Feld leer bleibt, wird die Dateigröße durch das PHP-Maximum von @size für Uploads begrenzt.
