CKEditor 5 Premium Features (1.3.4) - en to uk translation catalogue (85 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: Subject
uk: Тема

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Comments
uk: Коментарі

en: On
uk: Увімкнено

en: Version
uk: Версія

en: Edit
uk: Редагувати

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Legal
uk: Правила сайту

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Icon
uk: Іконка

en: Advanced settings
uk: Розширені налаштування

en: User
uk: Користувач

en: User ID
uk: ID користувача

en: Created
uk: Створено

en: Default settings
uk: Налаштування за замовчуванням

en: Off
uk: Вимкнено

en: Current version
uk: Поточна версія

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Hostname
uk: Назва хоста

en: Message type
uk: Тип повідомлення

en: Id
uk: Ідентифікатор

en: Model
uk: Модель

en: General Settings
uk: Загальні налаштування

en: Attributes
uk: Атрибути

en: Sent
uk: Сент

en: rejected
uk: відхилено

en: Notifications
uk: Сповіщення

en: Protocol
uk: Протокол

en: Port
uk: Порт

en: API key
uk: Ключ API

en: First
uk: Перший

en: Units
uk: Одиниці

en: Diff
uk: Різниця

en: Changed
uk: Змінено

en: Content Templates
uk: Шаблони Вмісту

en: Formats
uk: Формати

en: Automatic
uk: Автоматично

en: Letter
uk: Літера

en: Statement
uk: Ствердження

en: Language code
uk: Код мови

en: Edit content
uk: Редагувати вміст

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Data
uk: Дані

en: About
uk: Про модуль

en: Landscape
uk: Альбомна

en: Portrait
uk: Портретне розташування

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Message body
uk: Текст повідомлення

en: HTML code
uk: HTML код

en: Collaboration
uk: Кооперація

en: Not set
uk: Не встан.

en: Page orientation
uk: Орієнтація сторінки

en: Mentions
uk: Згадки

en: accepted
uk: прийнято

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Prompt
uk: Нагадування

en: The time that the message was created.
uk: Час створення повідомлення.

en: API version
uk: Версія API

en: Custom css
uk: Власний css

en: Access key
uk: Ключ доступу

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: Message ID
uk: ID повідомлення

en: The message type.
uk: Тип повідомлення.

en: Even
uk: Парність

en: Odd
uk: Непарні

en: Appearance settings
uk: Налаштування вигляду

en: Drupal Version
uk: Версія Друпал

en: The language code.
uk: Код мови.

en: Service Path
uk: Службовий шлях

en: Media bundle
uk: Медіа-пакет
