CKEditor 4 LTS - WYSIWYG HTML editor (1.0.3) - en to gl translation catalogue (69 entries)

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Language
gl: Idioma

en: Links
gl: Ligazóns

en: None
gl: Ningún

en: Link
gl: Ligazón

en: Image
gl: Imaxe

en: Center
gl: Centrar

en: Save
gl: Gardar

en: Format
gl: Formato

en: Advanced settings
gl: Configuración avanzada

en: Upload image
gl: Subir imaxe

en: Separator
gl: Separador

en: Media
gl: Medios

en: Table
gl: Táboa

en: Align
gl: Aliñar

en: Button
gl: Botón

en: Rows
gl: Filas

en: Tools
gl: Ferramentas

en: Clear cache
gl: Limpar a caché

en: Add group
gl: Engadir grupo

en: Undo
gl: Desfacer

en: Caption
gl: Lenda

en: Buttons
gl: Botóns

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Superscript
gl: Superíndice

en: Loading...
gl: Cargando...

en: Apply
gl: Aplicar

en: Show blocks
gl: Amosar bloques

en: Bold
gl: Negriña

en: Copy
gl: Copiar

en: Plugins
gl: Complementos

en: Redo
gl: Refacer

en: Italic
gl: Cursiva

en: Source code
gl: Código fuente

en: Subscript
gl: Subíndice

en: Indent
gl: Sangrar

en: Outdent
gl: Sangria francesa

en: Unlink
gl: Desvincular

en: Bullet list
gl: Lista con viñetas

en: Blockquote
gl: Bloque de cita

en: Underline
gl: Subliñado

en: Cut
gl: Cortar

en: Paste
gl: Pegar

en: About
gl: Información

en: button
gl: botón

en: Add Link
gl: Engadir ligazón

en: Uses
gl: Usos

en: Add link
gl: Engadir enlace

en: Numbered list
gl: Lista numerada

en: Strike-through
gl: Tachado

en: Align left
gl: Aliñar á esquerda

en: Align center
gl: Aliñar o centro

en: Align right
gl: Aliñar á dereita

en: Justify
gl: Xustificado

en: Horizontal rule
gl: Línea horizontal

en: Paste Text
gl: Pegar texto

en: Paste from Word
gl: Pegar dende Word

en: Remove format
gl: Eliminar formato

en: Character map
gl: Mapa de caracteres

en: HTML block format
gl: Formato de bloque HTML

en: Font style
gl: Estilo de fonte

en: Formatting
gl: Formato

en: Language list
gl: Lista de linguas

en: Styles
gl: Estilos

en: New group
gl: Novo grupo

en: Alternative text
gl: Texto alternativo

en: Maximize
gl: Maximizar

en: Available buttons
gl: Botóns dispoñibles
