CKEditor Standalone Styles (2.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Weight
pt: Peso

en: Label
pt: Etiqueta

en: CSS classes
pt: Classes de CSS

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Classes
pt: Aulas

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Element
pt: Elemento

en: Styles
pt: Estilos

en: The provided list of styles is syntactically incorrect.
pt: A lista de estilos fornecida está sintáticamente incorreta.

en: Each style must have a unique label.
pt: Cada estilo deve ter uma etiqueta única.
