Ckeditor templates user interface (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Delete
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Templates
it: Template

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Text format
it: Formato del testo
