Claro (8.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Download
id: Unduh

en: Version
id: Versi

en: Release notes
id: Catatan edar

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: Core
id: Inti

en: Web Server
id: Server Web

en: System
id: Sistem

en: Select all rows in this table
id: Pilih semua baris dalam tabel ini

en: Deselect all rows in this table
id: Hapus pilihan pada semua baris dalam tabel ini

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Memory limit
id: Batas memori

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: mobile
id: mobil

en: wide
id: lebar

en: Sort descending
id: Urutkan turun

en: Sort ascending
id: Urutkan naik

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Text Formats
id: Format teks

en: Loading…
id: Memuat...
