Click & Pledge DrupalCommerce (8.x-03.2008000001) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Description
it: Descrizione

en: Settings
it: Impostazioni

en: Terms & Conditions
it: Termini e condizioni

en: Label
it: Etichetta

en: Year
it: Anno

en: Mode
it: Modalità

en: Month
it: Mese

en: Week
it: Settimana

en: January
it: Gennaio

en: February
it: Febbraio

en: March
it: Marzo

en: April
it: Aprile

en: May
it: Mag

en: June
it: Giugno

en: July
it: Luglio

en: August
it: Agosto

en: September
it: Settembre

en: October
it: Ottobre

en: November
it: Novembre

en: December
it: Dicembre

en: Credit Card
it: Carta di Credito

en: Expiration Date
it: Data scadenza

en: COD
it: Pagamento alla consegna

en: You have entered an invalid credit card number.
it: È stato inserito un numero di carta di credito non valido.

en: You have entered an expired credit card.
it: La carta di credito inserita è scaduta.

en: You have entered a credit card number of an unsupported card type.
it: Il numero di carta di credito inserito corrisponde ad un tipo di carta non supportato.
