Cloud (3.0.0-alpha1) - en to he translation catalogue (183 entries)

en: tags
he: תגיות

en: Images
he: תמונות

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Value
he: ערך

en: Username
he: שם משתמש

en: Payer
he: המשלם

en: Private
he: פרטי

en: Group
he: קבוצה

en: Type
he: סוג

en: List
he: רשימה

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Public
he: ציבורי

en: Log
he: יומן פעילות

en: more
he: עוד

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Action
he: פעולה

en: Cost
he: עלות

en: On
he: פעיל

en: Tags
he: תגיות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Resources
he: מקורות

en: Projects
he: פרוייקטים

en: Project
he: פרוייקט

en: Version
he: גירסה

en: view
he: צפיה

en: Tag
he: תגית

en: Edit
he: עריכה

en: Size
he: גודל

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Message
he: הודעה

en: Country
he: מדינה

en: Variable
he: משתנה

en: Image
he: תמונה

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Import
he: יבוא

en: Label
he: תווית

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Icon
he: סמל

en: Schedule
he: תיזמון

en: Views
he: היבטים

en: View
he: צפיה

en: Manage
he: ניהול

en: Refresh
he: ריענון

en: Region
he: איזור

en: Event
he: אירוע

en: 1 hour
he: שעה אחת

en: Total
he: סך הכל

en: Attachment
he: צְרוּפָה

en: States
he: מצבים

en: User
he: משתמש

en: Options
he: אפשרויות

en: Created
he: נוצר

en: Node
he: פריט תוכן

en: Exclude
he: לא לכלול

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: Date format
he: תבנית תאריך

en: Block
he: בלוק

en: 1 day | @count days
he[0]: יום אחד
he[1]: @count ימים

en: Off
he: כבוי

en: Host
he: שם שרת

en: Visibility
he: ניראות

en: Roles
he: תפקידים

en: Location
he: מיקום

en: Group ID
he: מזהה קבוצה

en: Revisions
he: גרסאות

en: Field name
he: שם שדה

en: Conditions
he: תנאים

en: Nodes
he: פריטי תוכן

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Processor
he: מעבד

en: 1 day
he: יום אחד

en: Scale
he: התאמת גודל

en: Details
he: פרטים

en: Amount
he: כמות

en: State
he: מצב

en: Serial
he: מספר סידורי

en: Desc
he: יורד

en: Owner
he: בעלים

en: Events
he: אירועים

en: Start
he: התחלה

en: Role
he: תפקיד

en: Maximum length
he: אורך מרבי

en: Order
he: סידור

en: IP Address
he: כתובת IP

en: Profile
he: פרופיל חבר

en: Operation
he: פעולה

en: Notifications
he: הודעות

en: City
he: עיר

en: Latitude
he: קו רוחב

en: Longitude
he: קו אורך

en: Labels
he: תוויות

en: Folder
he: תיקיה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Rules
he: כללים

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Key
he: מפתח

en: Token
he: אסימון

en: No items selected.
he: לא נבחרו פריטים.

en: Source
he: מקור

en: Features
he: פיצ'רים

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: Limit
he: גבול

en: Long
he: ארוך

en: Target type
he: סוג יעד

en: Revert
he: שחזור

en: Days
he: ימים

en: Selector
he: סלקטור

en: Object
he: אובייקט

en: Extend
he: הרחבות

en: Info
he: מידע

en: Revisions for %title
he: גרסאות עבור %title

en: Revision
he: גרסה

en: Max
he: מקסימום

en: Changed
he: השתנה

en: Failed
he: נכשל

en: Attach
he: צרף

en: Revision of %title from %date
he: גרסה של %title מ-%date

en: Workspace
he: מרחב עבודה

en: Storage
he: אחסון

en: Timezone
he: איזור זמן

en: Reason
he: סיבה

en: Apply
he: החל

en: Assign
he: שייך

en: Copy
he: העתק

en: Common
he: שכיח

en: Variables
he: משתנים

en: 2 hours
he: שעתיים

en: 3 hours
he: 3 שעות

en: 6 hours
he: 6 שעות

en: Profiles
he: פרופילי משתמשים

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך לחזור לגרסה מתאריך %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך למחוק את הגרסה מתאריך %revision-date?

en: Organization
he: ארגון

en: Email addresses
he: כתובות דוא"ל

en: Offset
he: היסט

en: Locked
he: נעול

en: Data
he: נתונים

en: About
he: אודות

en: Suspend
he: השהה

en: Text to display
he: טקסט לתצוגה

en: The status.
he: סטטוס זמינות

en: Namespace
he: מרחב שמות

en: Admin
he: מנהל

en: Custom date format
he: תבנית תאריך מותאמת אישית

en: Delete all revisions
he: מחיקת כל הגרסאות.

en: The file could not be uploaded.
he: לא ניתן להעלות את הקובץ.

en: - Any -
he: - הכל -

en: Min
he: מינימלי

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: The maximum length of the field in characters.
he: מספר התווים המירבי בשדה.

en: Publishing status
he: מפורסם

en: Copy of the revision from %date.
he: העתק גרסה מ%date.

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Current revision
he: גרסה נוכחית

en: Operations links
he: קישורים תפעוליים

en: Pager options
he: אפשרויות דפדוף

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
he: יש לרשום את הסיומות בהפרדה של רווח או פסיק, ללא הנקודה המקדימה לסיומת הקובץ.

en: Bulk update
he: עדכון גורף

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Entity Reference
he: רפרנס ליישות

en: %action was applied to @count item. | %action was applied to @count items.
he[0]: %action יושמה על פריט @count.
he[1]: %action יושמה על @count פריטים.

en: Completed @current step of @total.
he: הושלם שלב @current מתוך @total.

en: No access to execute %action on the @entity_type_label %entity_label.
he: אין לך הרשאות לביצוע %action על @entity_type_label %entity_label.

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
he: מציין אם העריכה האחרונה של התרגום שייכת לגרסה הנוכחית.

en: @date by @username
he: @date ע"י @username

en: Apply to selected items
he: יישום על הפריטים שנבחרו

en: There are no @label yet.
he: אין עדיין @label.

en: @type: updated %label.
he: @type: עודכן %label.

en: Are you sure you want to delete this @item? | Are you sure you want to delete these @items?
he[0]: האם להמשיך במחיקת @item?
he[1]: האם להמשיך במחיקת  @items אלו?

en: Deleted @count item. | Deleted @count items.
he[0]: נמחק @count פריט.
he[1]: נמחקו @count פריטים.
