Cloud (6.0.0-rc4) - en to ug translation catalogue (115 entries)

en: tags
ug: خەتكۈچلەر

en: Home
ug: باشبەت

en: Images
ug: رەسىملەر

en: Next
ug: كېيىنكى

en: enabled
ug: ئېچىلدى

en: enable
ug: ئېچىش

en: value
ug: قىممىتى

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Submit
ug: يوللاش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى نامى

en: Private
ug: شەخسىي

en: Type
ug: تىپى

en: List
ug: تىزىملىك

en: Subject
ug: ماۋزو

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: disabled
ug: تاقالدى

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Description
ug: بايانى

en: Public
ug: ھەممىگە

en: more
ug: تېخىمۇ كۆپ

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: view
ug: كۆرۇش

en: File
ug: ھۆججەت

en: Login
ug: كىرىش

en: Size
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Daily
ug: كۈندىلىك

en: None
ug: يوق

en: This action cannot be undone.
ug: .مەزكۇر مەشغۇلات قايتىلانمايدۇ

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Password
ug: پارول

en: - None -
ug: يوق

en: Image
ug: سۈرەت

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Import
ug: ئىمپورت

en: Label
ug: بەلگە

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Update
ug: يڭىلاش

en: Schedule
ug: كۈنتەرتىپ

en: Add
ug: قوشۇش

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Refresh
ug: يېڭىلاش

en: Region
ug: دۆلەت،رايون

en: Updated
ug: يېڭىلاندى

en: Text
ug: تېكىست

en: 1 hour
ug: 1 سائەت

en: Email
ug: ئېلخەت

en: status
ug: ھالىتى

en: Options
ug: تاللاشلار

en: no
ug: ياق

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Date Format
ug: چېسلا ئىپادىلىنىشى

en: Create
ug: قۇرۇش

en: All
ug: ھەممە

en: Date format
ug: ۋاقىت فورماتى

en: Block
ug: تارماق رايون

en: Visibility
ug: كۆرسىتىش

en: Roles
ug: ئەزا ھوقۇقى

en: Hostname
ug: مۇلازىمېتېر نامى

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Location
ug: ئورنى

en: Revisions
ug: ئالدىنقى

en: Count
ug: قېتىم سانى

en: OK
ug: جەزملەش

en: Authored by
ug: ئاپتور

en: ,
ug: ،

en: 1 day
ug: 1 كۈن

en: Scale
ug: شكالا

en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

en: Volume
ug: ئاۋاز

en: Details
ug: تەپسىلاتى

en: Code
ug: كود

en: Owner
ug: ئىگىسى

en: Day
ug: كۈن

en: Table
ug: جەدۋەل

en: Configuration
ug: لايىھە

en: Role
ug: ئەزا گورۇپپىسى

en: Allow
ug: رۇخسەت

en: Users
ug: ئىشلەتكۈچىلەر

en: Clone
ug: كۆچۈرۈش

en: Order
ug: تەرتىبى

en: Template
ug: ئەندىزە

en: Operation
ug: مەشغۇلات

en: Sort by
ug: تىزىش

en: Source
ug: مەنبە

en: Features
ug: ئالاھىدىلىكلىرى

en: Long
ug: ئۇزۇن

en: Workflow
ug: ئىش تەرتىپى

en: Revert
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: warning
ug: دىققەت

en: critical
ug: خەتەرلىك

en: Revision
ug: ئۆزگەرتىلمە نەشرى

en: Permissions
ug: ھوقۇق تەڭشەش

en: Processing
ug: مەشغۇلات ئۇستىدە....

en: Timezone
ug: ۋاقىت رايونى

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Assign
ug: تەڭشەش

en: Copy
ug: كۆچۈرۈش

en: Sites
ug: تور بەتلەر

en: @count days
ug: @count كۈن

en: 1 week
ug: ھەپتە 1

en: Language code
ug: تىل كودى

en: About
ug: ھەققىدە

en: Dashboard
ug: باشقۇرۇش بېتى

en: - All -
ug: ھەممىسى

en: Progress
ug: ماڭغىنى

en: Console
ug: كونترول تاختا
