Cloud (all releases) - en to ast translation catalogue (128 entries)

en: tags
ast: etiquetes

en: Home
ast: Entamu

en: Body
ast: Cuerpu

en: enable
ast: activar

en: Status
ast: Estáu

en: Approve
ast: Aprobar

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Value
ast: Valor

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Group
ast: Grupu

en: Type
ast: Triba

en: yes
ast: Sí

en: List
ast: Llista

en: Subject
ast: Asuntu

en: Actions
ast: Aiciones

en: disabled
ast: desactiváu

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: Log
ast: Rexistru

en: more
ast: más

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Administration
ast: Alministración

en: Tags
ast: Etiquetes

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Version
ast: Versión

en: view
ast: vista

en: File
ast: Ficheru

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Size
ast: Tamañu

en: Reset
ast: Reafitar

en: Daily
ast: Diariu

en: None
ast: Nengún

en: default
ast: predefiníu

en: Message
ast: Mensax

en: Password
ast: Clave

en: - None -
ast: -Nengún-

en: Image
ast: Imaxe

en: Category
ast: Categoría

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: up
ast: arriba

en: Import
ast: Importar

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Default
ast: Predefiníu

en: Update
ast: Anovar

en: Large
ast: Grande

en: Sunday
ast: Domingu

en: Monday
ast: Llunes

en: Tuesday
ast: Martes

en: Wednesday
ast: Miércoles

en: Thursday
ast: Xueves

en: Friday
ast: Vienres

en: Saturday
ast: Sábadu

en: Time
ast: Hora

en: Add
ast: Amestar

en: View
ast: Vista

en: Region
ast: Rexón

en: Updated
ast: Anováu

en: Text
ast: Testu

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Attachment
ast: Axuntu

en: User
ast: Usuariu

en: Email
ast: Corréu electrónicu

en: status
ast: estáu

en: User ID
ast: ID del usuariu

en: Options
ast: Opciones

en: no
ast: non

en: Created
ast: Fechu

en: Node
ast: Noyu

en: Create
ast: Crear

en: All
ast: Too

en: Active
ast: Activu

en: Date format
ast: Formatu de la data

en: Block
ast: Bloque

en: Page
ast: Páxina

en: 1 day | @count days
ast[0]: 1 día
ast[1]: @count díes

en: Host
ast: Sirvidor

en: Never
ast: Nunca

en: Visibility
ast: Visibilidá

en: Hostname
ast: Nome de la máquina

en: Filter
ast: Filtru

en: Location
ast: Llugar

en: Revisions
ast: Revisiones

en: Field name
ast: Nome del campu

en: Count
ast: Cuenta

en: N/A
ast: N/D

en: Nodes
ast: Noyos

en: Authored by
ast: Fechu por

en: Scale
ast: Escalar

en: Medium
ast: Mediu

en: Details
ast: Detalles

en: Domain
ast: Dominiu

en: Code
ast: Códigu

en: Owner
ast: Dueñu

en: Table
ast: Tabla

en: Configuration
ast: Configuración

en: Role
ast: Rol

en: Allow
ast: Permitir

en: Users
ast: Usuarios

en: Maximum length
ast: Llargor máximu

en: Order
ast: Orde

en: IP Address
ast: Direición IP

en: Profile
ast: Perfil

en: Operation
ast: Operación

en: Function
ast: Función

en: Port
ast: Puertu

en: Key
ast: Llave

en: No items selected.
ast: Nun s'esbilló nengún elementu.

en: Create new revision
ast: Facer una versión nueva

en: Long
ast: Llargu

en: Workflow
ast: Fluxu de trabayu

en: Revert
ast: Desfacer

en: warning
ast: avisu

en: critical
ast: críticu

en: Revisions for %title
ast: Revisiones pa %title

en: Revision
ast: Revisión

en: Permissions
ast: Permisos

en: Failed
ast: Falló

en: Standard
ast: Estándar

en: Attach
ast: Axuntar

en: Processing
ast: Procesando
