Cloud (all releases) - en to gu translation catalogue (134 entries)

en: tags
gu: વિષયો

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: Images
gu: છબીઓ

en: Next
gu: આગળ

en: enabled
gu: સક્રિય

en: enable
gu: સક્રિય

en: value
gu: મૂલ્ય

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Approve
gu: મંજૂરી આપો

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Totals
gu: કુલ

en: Username
gu: ઉપભોક્તા

en: Private
gu: ખાનગી

en: Group
gu: સમૂહ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: yes
gu: હા

en: List
gu: સૂચિ

en: Subject
gu: વિષય

en: Actions
gu: ક્રિયાઓ

en: disabled
gu: નિષ્ક્રીય

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: Public
gu: જાહેર

en: Log
gu: નોંધણી

en: more
gu: વધુ

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Administration
gu: સંચાલન

en: Action
gu: ક્રિયા

en: On
gu: ચાલુ

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Version
gu: આવૃતિ

en: view
gu: જુઓ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: Size
gu: માપ

en: Daily
gu: દૈનિક

en: Monthly
gu: માસિક

en: None
gu: એકે નહિ

en: default
gu: મૂળભૂત

en: This action cannot be undone.
gu: આ ક્રિયા પૂર્વવત્ કરી શકાતી નથી.

en: Message
gu: સંદેશ

en: Password
gu: સાંકેતિક શબ્દ

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Import
gu: આયાત

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Large
gu: મોટું

en: Sunday
gu: રવિવાર

en: Monday
gu: સોમવાર

en: Tuesday
gu: મંગળવાર

en: Wednesday
gu: બુધવાર

en: Thursday
gu: ગુરુવાર

en: Friday
gu: શુક્રવાર

en: Saturday
gu: શનિવાર

en: Time
gu: સમય

en: Add
gu: ઉમેરો

en: View
gu: જુઓ

en: Region
gu: ક્ષેત્ર

en: Updated
gu: અધતન થયું

en: Text
gu: લખાણ

en: You are not authorized to access this page.
gu: તમને આ પ્રુષ્ઠ જોવાની પરવાનગી નથી

en: Unknown
gu: અજ્ઞાત

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: status
gu: સ્થિતિ

en: Options
gu: વિકલ્પો

en: Node
gu: નોડ

en: Create
gu: બનાવો

en: Exclude
gu: બાકાત

en: All
gu: બધા

en: Active
gu: સક્રિય

en: Date format
gu: તારીખ બંધારણ

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: 1 day | @count days
gu[0]: ૧ દિવસ
gu[1]: @count દિવસો

en: Never
gu: કદી નહી

en: Visibility
gu: દ્રશ્યતા

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Location
gu: સ્થાન

en: Field name
gu: ક્ષેત્રનું નામ

en: Normal
gu: સામાન્ય

en: Authored by
gu: દ્વારા લખાયેલુ

en: 1 day
gu: ૧ દિવસ

en: Scale
gu: માપ

en: Medium
gu: મધ્યમ

en: standard
gu: પ્રમાણભૂત

en: Details
gu: વિગતો

en: Day
gu: દિવસ

en: Table
gu: કોષ્ટક

en: Role
gu: હોદો

en: Users
gu: વપરાશકર્તાઓ

en: Maximum length
gu: મહત્તમ લંબાઈ

en: Operation
gu: કાર્યો

en: Duration
gu: સમયગાળો

en: City
gu: શહેર

en: Latitude
gu: અક્ષાંશ

en: Longitude
gu: રેખાંશ

en: Condition
gu: શરત

en: Key
gu: ચાવી

en: Limit
gu: મર્યાદા

en: Hour
gu: કલાક

en: Minute
gu: મિનિટ

en: Long
gu: લાંબુ

en: warning
gu: ચેતવણી

en: critical
gu: ગંભીર

en: Permissions
gu: પરવાનગીઓ

en: Cron
gu: ક્રોન

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Failed
gu: નિષ્ફળ થયું

en: Standard
gu: પ્રમાણભૂત

en: Attach
gu: જોડો

en: disable
gu: નિષ્ક્રિય

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Select
gu: પસંદ કરો

en: @count days
gu: @count દિવસો

en: 1 week
gu: ૧ અઠવાડિયુ

en: Language code
gu: ભાષા સંકેત

en: Data
gu: માહિતી

en: About
gu: વિશે

en: Report
gu: અહેવાલ

en: 1
gu: ૧

en: IP address
gu: IP સરનામું

en: Bundle
gu: બંડલ

en: Publishing status
gu: પ્રકાશન સ્થિતિ
