Cloud (6.1.0) - en to bs translation catalogue (127 entries)

en: tags
bs: tagovi

en: Home
bs: Početna

en: Body
bs: Tijelo

en: Images
bs: Slike

en: Next
bs: Sljedeći

en: value
bs: vrijednost

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Value
bs: Vrijednost

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Group
bs: Grupa

en: Type
bs: Tip

en: yes
bs: da

en: List
bs: Izlistaj

en: Subject
bs: Naslov

en: Actions
bs: Akcije

en: disabled
bs: onemogućeno

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: more
bs: još

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Administration
bs: Administracija

en: Tags
bs: Tagovi

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Projects
bs: Projekti

en: Project
bs: Projekt

en: Version
bs: Verzija

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Date
bs: Datum

en: Size
bs: Veličina

en: Daily
bs: Dnevno

en: None
bs: Nijedan

en: This action cannot be undone.
bs: Ova akcija je nepovratna.

en: Message
bs: Poruka

en: Password
bs: Lozinka

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Country
bs: Zemlja

en: Image
bs: Slika

en: Category
bs: Kategorija

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: up
bs: gore

en: Import
bs: Uvezi

en: Label
bs: Oznaka

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Update
bs: Ažuriranje

en: Sunday
bs: Nedelja

en: Monday
bs: Ponedeljak

en: Tuesday
bs: Utorak

en: Wednesday
bs: Srijeda

en: Thursday
bs: Četvrtak

en: Friday
bs: Petak

en: Saturday
bs: Subota

en: Time
bs: Vrijeme

en: Add
bs: Dodaj

en: View
bs: Pregled

en: Event
bs: Događaj

en: Text
bs: Tekst

en: You are not authorized to access this page.
bs: Vi niste ovlašeni da pristupite ovoj stranici

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Attachment
bs: Prilog

en: User
bs: Korisnik

en: Options
bs: Opcije

en: Created
bs: Kreiran

en: Node
bs: Nod

en: Exclude
bs: Isključi

en: All
bs: Sve

en: Active
bs: Aktivan

en: Date format
bs: Format datuma

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: 1 day | @count days
bs[0]: 1 dan
bs[1]: @count dana
bs[2]: @count dana

en: Visibility
bs: Vidljivost

en: Roles
bs: Uloge

en: Location
bs: Lokacija

en: Revisions
bs: Revizije

en: Field name
bs: Ime polja

en: Conditions
bs: Uslovi

en: Normal
bs: Normalno

en: Authored by
bs: Napisao

en: 1 day
bs: 1 dan

en: Scale
bs: Skaliraj

en: Medium
bs: Srednje

en: Details
bs: Detalji

en: Code
bs: Kod

en: Members
bs: Članovi

en: Day
bs: Dan

en: Table
bs: Tabela

en: Events
bs: Događaji

en: Role
bs: Uloga

en: Users
bs: Korisnici

en: Maximum length
bs: Maksimalna dužina

en: Clone
bs: Klon

en: Order
bs: Poredak

en: Profile
bs: Profil

en: Notifications
bs: Obavijesti

en: Labels
bs: Oznake (Labels)

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: No items selected.
bs: Nijedna stavka nije odabrana.

en: Source
bs: Izvor

en: Create new revision
bs: Kreiraj novu reviziju

en: Hour
bs: Sat

en: Minute
bs: Minuta

en: Revert
bs: Vratiti

en: warning
bs: upozorenje

en: critical
bs: kritično

en: Revisions for %title
bs: Revizije za %title

en: Revision
bs: Revizije

en: Permissions
bs: Dozvole

en: Revision of %title from %date
bs: Revizija za %title od %date

en: Processing
bs: Procesujem

en: Storage
bs: Pohrana

en: Apply
bs: Primjeni

en: @count days
bs: @count dana

en: 1 week
bs: 1 sedmica

en: Profiles
bs: Profili

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
bs: Jeste li sigurni da želite da povratite reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
bs: Jeste li sigurni da želite da obrišete reviziju od %revision-date?

en: Locked
bs: Zaključano

en: sort by @s
bs: sortiraj po @s

en: Text to display
bs: Tekst za prikaz

en: Custom date format
bs: Prilagođeni format datuma

en: - Any -
bs: - Bilo koji -

en: Copy of the revision from %date.
bs: Kopiraj reviziju od %date.
