Cloud (6.1.0) - en to mr translation catalogue (139 entries)

en: tags
mr: टॅग

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Body
mr: मुख्य

en: Images
mr: चित्रे

en: Next
mr: पुढील

en: enabled
mr: कार्यरत केले

en: enable
mr: समर्थ

en: value
mr: मूल्य

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Approve
mr: स्वीकार

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Value
mr: किंमत

en: Totals
mr: एकूण

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Private
mr: खाजगी

en: Group
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: yes
mr: हो

en: List
mr: यादी

en: Actions
mr: कृती

en: disabled
mr: असमर्थ

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Public
mr: सार्वजनिक

en: more
mr: आणखी

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Administration
mr: व्यवस्थापन

en: Action
mr: कृती

en: Cost
mr: किंमत

en: On
mr: वर

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Resources
mr: संसाधने

en: Project
mr: प्रकल्प

en: Version
mr: आवृत्ती

en: view
mr: दाखवा

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Size
mr: आकार

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Daily
mr: रोज

en: Monthly
mr: मासिक(Monthly)

en: None
mr: काहीच नाही

en: default
mr: मुलभूत

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Message
mr: संदेश

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Country
mr: देश

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Container
mr: प्रभाग

en: Category
mr: वर्ग

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: up
mr: वर

en: Import
mr: आयात

en: Back
mr: मागे

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Update
mr: अपडेट

en: Large
mr: मोठे

en: Sunday
mr: रवीवार

en: Monday
mr: सोमवार

en: Tuesday
mr: मंगळवार

en: Wednesday
mr: बुधवार

en: Thursday
mr: गुरुवार

en: Friday
mr: शुक्रवार

en: Saturday
mr: शनीवार

en: 1 Hour
mr: एक तास

en: Time
mr: वेळ

en: Views
mr: याद्या

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: View
mr: बघा

en: Manage
mr: व्यवस्थापन

en: Region
mr: क्षेत्र

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: Updated
mr: सुधारित

en: Text
mr: अक्षर

en: 1 hour
mr: एक तास

en: Total
mr: एकूण

en: ID
mr: आय डी

en: You are not authorized to access this page.
mr: तुम्हाला या पानावर पोहोचण्याची मुभा नाही

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Options
mr: विकल्प

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Node
mr: शाखा

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Date format
mr: तारीख आराखडा

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: 1 day | @count days
mr[0]: १ दिवस
mr[1]: @count दिवस

en: Off
mr: बंद

en: Never
mr: कधीही नाही

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Hostname
mr: होस्टनेम

en: Filter
mr: गाळणी

en: Location
mr: स्थळ

en: Field name
mr: फील्डचे नाव

en: Click here
mr: येथे क्लिक करा

en: Conditions
mr: अटी

en: Normal
mr: साधारण

en: Authored by
mr: लेखक

en: 1 day
mr: १ दिवस

en: 3 years
mr: ३ वर्षे

en: Scale
mr: मोजपट्टी

en: Start Date
mr: सुरुवातीचा दिनांक

en: One day
mr: १ दिवस

en: One week
mr: १ आठवडा

en: Two weeks
mr: २ आठवडे

en: One month
mr: १ महिना

en: State
mr: राज्य

en: Owner
mr: मालक

en: Owner:
mr: मालक :

en: Store
mr: दुकान

en: Group name
mr: समूहाचे नाव

en: Day
mr: दिवस

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Email subject
mr: ईमेलचा विषय(Subject)

en: Maximum length
mr: कमाल लांबी

en: Simple List
mr: साधी सूची

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Condition
mr: अट

en: Days
mr: दिवस

en: Extend
mr: विस्तार

en: critical
mr: गुंतागुंतीचे

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: Locked
mr: कुपुपबंद

en: Admin
mr: व्यवस्थापक

en: Bundle
mr: बंडल

en: - Any -
mr: - काहीही -

en: Min
mr: किमान
