Cloud (6.1.0) - en to ps translation catalogue (119 entries)

en: tags
ps: نيښلوني

en: Home
ps: کور

en: Body
ps: تنه

en: Next
ps: بل

en: Status
ps: حالت

en: Approve
ps: منل

en: Delete
ps: ړنګول

en: Submit
ps: ولیګه

en: Value
ps: بيه

en: Username
ps: کارن نوم

en: Group
ps: ګروپ

en: Type
ps: بڼه

en: yes
ps: هو

en: List
ps: لړ

en: Subject
ps: موضوع

en: Actions
ps: چارې

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Description
ps: سپړنه

en: Language
ps: ژبه

en: Public
ps: ټوليز

en: more
ps: نور

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Administration
ps: پازوالنه

en: Action
ps: چار

en: Tags
ps: بچوي

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: File
ps: دوتنه

en: Tag
ps: بچوۍ

en: Edit
ps: سمون

en: Date
ps: نيټه

en: Size
ps: كچه

en: Monthly
ps: میاشتنی

en: None
ps: هېڅ يو

en: default
ps: تلواله

en: Message
ps: پيغام

en: Password
ps: پټ توری

en: - None -
ps: - هېڅ يو -

en: Variable
ps: بدلیده

en: Image
ps: انځور

en: Category
ps: ټولی

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Import
ps: واردول

en: Default
ps: تلواله

en: Update
ps: اوسمهالیز

en: Sunday
ps: يکشنبه

en: Monday
ps: دوشنبه

en: Tuesday
ps: سه شنبه

en: Wednesday
ps: چهارشنبه

en: Thursday
ps: پنجشنبه

en: Friday
ps: جمعه

en: Saturday
ps: شنبه

en: Time
ps: وخت

en: Views
ps: ليدنې

en: Add
ps: زیاتول

en: View
ps: ليد

en: URL
ps: پته (URL)

en: Manage
ps: سمبالونه

en: Refresh
ps: تاندول

en: Region
ps: سيمه

en: Updated
ps: اوسمهالیز شو

en: Text
ps: متن

en: ID
ps: پېژند

en: Unknown
ps: ناپیژنده

en: Attachment
ps: نښل

en: User
ps: غړی

en: Email
ps: بریښنالیک

en: no
ps: نه

en: All
ps: ټول

en: Active
ps: فعال

en: Block
ps: غونډ

en: Page
ps: پاڼه

en: 1 day | @count days
ps[0]: ۱ ورځ
ps[1]: @count ورځې

en: Host
ps: کوربه

en: Never
ps: هيڅکله

en: Visibility
ps: لیدوړتیا

en: Hostname
ps: کوربه نوم

en: Filter
ps: چاڼ

en: Revisions
ps: بياكتنې

en: Count
ps: شمیر

en: OK
ps: سمه ده

en: Scale
ps: درجه

en: Medium
ps: منځنى

en: standard
ps: معياري

en: Details
ps: سپړنې

en: Day
ps: ورځ

en: Table
ps: لښتيال

en: Configuration
ps: سازول

en: Role
ps: ونډه

en: Allow
ps: پرېښل

en: User data
ps: غړي توکي

en: Users
ps: غړي

en: Maximum length
ps: ټولو زيات اوږدوالی

en: Order
ps: اوډون

en: 1 Day
ps: ۱ ورځ

en: Sort by
ps: چاڼ پر

en: Port
ps: درشل (پورټ)

en: Are you sure you want to delete %name?
ps: تاسو ډاډه یاست په ړنګول د %name؟

en: Key
ps: کيلی

en: Source
ps: سرچينه

en: day
ps: ورځ

en: Hour
ps: ګړی

en: Minute
ps: دقيقه

en: Info
ps: مالومات

en: Revision
ps: بياكتون

en: Permissions
ps: اجازې

en: Standard
ps: معياري

en: Timezone
ps: مهال سيمه

en: Apply
ps: تطبيقول

en: Select
ps: غوره

en: Copy
ps: کاپي

en: Variables
ps: بدلیدنې

en: About
ps: په اړه

en: Report
ps: راپور

en: User roles
ps: د غړي دندې

en: Bundle
ps: بنډل

en: - Any -
ps: -هر-

en: - All -
ps: - ټول -
