Cloud (7.0.0-alpha1) - en to ka translation catalogue (145 entries)

en: tags
ka: ტეგები

en: Home
ka: მთავარი

en: Body
ka: ტანი

en: Images
ka: სურათები

en: Next
ka: შემდეგი

en: enabled
ka: გააქტიურებული

en: enable
ka: ჩართვა

en: value
ka: მნიშვნელოაბა

en: Status
ka: სტატუსი

en: Approve
ka: დადასტურება

en: Delete
ka: წაშლა

en: Submit
ka: დადასტურება

en: Operations
ka: ოპერაციები

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Totals
ka: ჯამი

en: Username
ka: მომხმარებელი

en: Group
ka: ჯგუფი

en: Type
ka: ტიპი

en: yes
ka: დიახ

en: List
ka: სია

en: Subject
ka: სათაური

en: Actions
ka: ოპერაციები

en: disabled
ka: გამორთულია

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Description
ka: აღწერა

en: Language
ka: ენა

en: Public
ka: საჯარო

en: Log
ka: ჟურნალი

en: more
ka: მეტი

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Administration
ka: ადმინისტრირება

en: Action
ka: ოპერაცია

en: On
ka: ჩართვა

en: Tags
ka: ტეგები

en: Yes
ka: დიახ

en: No
ka: არა

en: Resources
ka: რესურსები

en: Version
ka: ვერსია

en: view
ka: ნახვა

en: File
ka: ფაილი

en: Tag
ka: ტეგი

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Date
ka: თარიღი

en: Size
ka: ზომა

en: Daily
ka: ყოველდღიური

en: Monthly
ka: ყოველთვიური

en: None
ka: არცერთი

en: Message
ka: შეტყობინება

en: Password
ka: პაროლი

en: - None -
ka: - არცერთი -

en: Country
ka: ქვეყანა

en: Variable
ka: ცვლადი

en: Image
ka: სურათი

en: Container
ka: კონტეინერი

en: Category
ka: კატეგორია

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Name
ka: სახელი

en: up
ka: ზემოთ

en: Import
ka: იმპორტი

en: Label
ka: სათაური

en: Update
ka: განახლება

en: Large
ka: დიდი

en: Sunday
ka: კვირა

en: Monday
ka: ორშაბათი

en: Tuesday
ka: სამშაბათი

en: Wednesday
ka: ოთხშაბათი

en: Thursday
ka: ხუთშაბათი

en: Friday
ka: პარასკევი

en: Saturday
ka: შაბათი

en: Time
ka: დრო

en: Add
ka: დამატება

en: Manage
ka: მართვა

en: Refresh
ka: განახლება

en: Region
ka: რეგიონი

en: Updated
ka: განახლებულია

en: Text
ka: ტექსტი

en: You are not authorized to access this page.
ka: თქვენ არ ხართ უფლებამოსილი, ნახოთ ეს გვერდი.

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Attachment
ka: მიმაგრებული ფაილი

en: User
ka: მომხმარებელი

en: Email
ka: ელ. ფოსტა

en: status
ka: სტატუსი

en: User ID
ka: მომხმარებლის ID

en: Options
ka: პარამეტრები

en: no
ka: არა

en: Created
ka: შექმნილია

en: Create
ka: შექმნა

en: All
ka: ყველა

en: Active
ka: აქტიური

en: Date format
ka: თარიღის ფორმატი

en: Block
ka: ბლოკი

en: Page
ka: გვერდი

en: 1 day | @count days
ka[0]: 1 დღე
ka[1]: @count დღე

en: Module
ka: მოდული

en: Off
ka: გამორთვა

en: Host
ka: ჰოსტი

en: Never
ka: არასდროს

en: Visibility
ka: ხილვადობა

en: Roles
ka: როლები

en: Role ID
ka: როლის ID

en: Filter
ka: ფილტრი

en: Location
ka: ადგილმდებარეობა

en: Group ID
ka: ჯგუფის ID

en: Field name
ka: ველის სახელი

en: Count
ka: რაოდენობა

en: Authored by
ka: ავტორი

en: Processor
ka: პროცესორი

en: Medium
ka: საშუალო

en: standard
ka: სტანდარტული

en: Details
ka: დეტალები

en: Domain
ka: დომენი

en: Desc
ka: აღწერა

en: Code
ka: კოდი

en: Owner
ka: მფლობელი

en: Day
ka: დღე

en: Table
ka: ცხრილი

en: Configuration
ka: კონფიგურაცია

en: Role
ka: როლი

en: External
ka: გარე

en: Users
ka: მომხმარებლები

en: Maximum length
ka: მაქსიმალური სიგრძე

en: Profile
ka: პროფილი

en: Duration
ka: ხანგრძლივობა

en: Condition
ka: პირობა

en: Port
ka: პორტი

en: Key
ka: გასაღები

en: Source
ka: წყარო

en: Hour
ka: საათი

en: Minute
ka: წუთი

en: Long
ka: გრძელი

en: Source type
ka: წყაროს ტიპი

en: Revert
ka: დაბრუნება

en: Info
ka: ინფო

en: warning
ka: გაფრთხილება

en: critical
ka: კრიტიკული

en: Permissions
ka: უფლებები

en: Cron
ka: კრონი

en: Loading...
ka: იტვირთება...

en: Processing
ka: დამუშავება

en: Timezone
ka: სასაათო სარტყელი

en: Assign
ka: მინიჭება

en: Language code
ka: ენის კოდი

en: - All -
ka: - ყველა -

en: Interface
ka: ინტერფეისი
