Cloud (7.0.0-alpha1) - en to sr translation catalogue (97 entries)

en: Home
sr: Почетна

en: Body
sr: Главни текст

en: Next
sr: Следећи

en: enable
sr: укључи

en: Status
sr: Статус

en: Approve
sr: Одобри

en: Delete
sr: Избриши

en: Submit
sr: Пошаљи

en: Operations
sr: Операције

en: Value
sr: Вредност

en: Username
sr: Корисничко име

en: Type
sr: Tип

en: List
sr: Листа

en: Subject
sr: Предмет

en: Cancel
sr: Поништи

en: Description
sr: Опис

en: Language
sr: Језик

en: Public
sr: Јавно

en: more
sr: још

en: Disabled
sr: Искључено

en: Enabled
sr: Укључено

en: Action
sr: Акција

en: Login
sr: Пријављивање

en: Edit
sr: Измени

en: Date
sr: Датум

en: Size
sr: Величина

en: This action cannot be undone.
sr: Ова радња је неповратна.

en: Message
sr: Порука

en: Password
sr: Лозинка

en: - None -
sr: - Ниједан -

en: Country
sr: Земља

en: Settings
sr: Подешавања

en: Name
sr: Име

en: Import
sr: Увоз

en: Label
sr: Ознака

en: Save
sr: Сачувај

en: Default
sr: Подразумевано

en: Update
sr: Ажурирање

en: Sunday
sr: Недеља

en: Monday
sr: Понедељак

en: Tuesday
sr: Уторак

en: Wednesday
sr: Среда

en: Thursday
sr: Четвртак

en: Friday
sr: Петак

en: Saturday
sr: Субота

en: Icon
sr: Икона

en: Time
sr: Време

en: View
sr: Преглед

en: Manage
sr: Управљај

en: Region
sr: Регион

en: Text
sr: Текст

en: Total
sr: Укупно

en: ID
sr: ИД

en: You are not authorized to access this page.
sr: Немате дозволу за приступ овој страни.

en: States
sr: Стања

en: User
sr: Корисник

en: Email
sr: Е-мејл адреса

en: User ID
sr: ID корисника

en: no
sr: не

en: Created
sr: Направљено

en: Exclude
sr: Изостави

en: Date format
sr: Формат датума

en: Block
sr: Блок

en: 1 day | @count days
sr[0]: @count дан
sr[1]: @count дана
sr[2]: @count[2] дана

en: Roles
sr: Улоге

en: Filter
sr: Филтрирај

en: Field name
sr: Назив поља

en: Scale
sr: Размера

en: State
sr: Статус

en: Code
sr: Кôд

en: Store
sr: Продавница

en: Day
sr: Дан

en: Role
sr: Улога

en: Maximum length
sr: Максимална дужина

en: Order
sr: Редослед

en: Template
sr: Шаблон

en: Sort by
sr: Сортирај по

en: Condition
sr: Услов

en: Hour
sr: Сат

en: Minute
sr: Минут

en: warning
sr: упозорење

en: critical
sr: критично

en: Changed
sr: Промењен

en: MB
sr: МБ

en: Review
sr: Провера података

en: Processing
sr: Обрада

en: Language code
sr: Кȏд језика

en: Locked
sr: Закључан

en: sort by @s
sr: поређај по @s

en: IP address
sr: IP адреса

en: Bundle
sr: Пакет

en: Custom date format
sr: Прилагођен формат датума

en: - Any -
sr: - Сваки -

en: UUID
sr: <em>UUID</em>

en: There is no @label yet.
sr: @label још увек не постоји.

en: Future format
sr: Будући формат

en: Past format
sr: Прошли формат
