Cloud (7.0.0-rc1) - en to eo translation catalogue (154 entries)

en: tags
eo: etikedoj

en: Home
eo: Hejmo

en: Body
eo: Korpo

en: Images
eo: Bildoj

en: Next
eo: Sekva

en: enable
eo: ŝaltu

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Operations
eo: Operacioj

en: Value
eo: Valoro

en: Username
eo: Uzantnomo

en: Type
eo: Tipo

en: List
eo: Listo

en: Subject
eo: Temo

en: Actions
eo: Agoj

en: disabled
eo: malŝaltita

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Log
eo: Loglibro

en: more
eo: pli

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Administration
eo: Administrado

en: Action
eo: Ago

en: On
eo: Ŝaltita

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Version
eo: Versio

en: view
eo: rigardi

en: File
eo: Dosiero

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: Size
eo: Grandeco

en: Reset
eo: Restarigu

en: Daily
eo: Ĉiutage

en: None
eo: Neniu

en: default
eo: defaŭlto

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne eblas malfari.

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Password
eo: Pasvorto

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Country
eo: Lando

en: Variable
eo: Variablo

en: Image
eo: Bildo

en: Category
eo: Kategorio

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: up
eo: supren

en: Import
eo: Importu

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: Large
eo: Granda

en: Sunday
eo: Dimanĉo

en: Monday
eo: Lundo

en: Tuesday
eo: Mardo

en: Wednesday
eo: Merkredo

en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

en: Friday
eo: Vendredo

en: Saturday
eo: Sabato

en: Time
eo: Tempo

en: Views
eo: Vidoj

en: Add
eo: Aldonu

en: View
eo: Vidu

en: Refresh
eo: Renovigu

en: Region
eo: Regiono

en: Text
eo: Teksto

en: ID
eo: Identigilo

en: You are not authorized to access this page.
eo: Vi ne rajtas aliri ĉi tiun paĝon.

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Attachment
eo: Kunsendaĵo

en: User
eo: Uzanto

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: status
eo: stato

en: Created
eo: Kreita

en: Node
eo: Nodo

en: Create
eo: Kreu

en: All
eo: Ĉiuj

en: Active
eo: Aktiva

en: Date format
eo: Esprimo de dato

en: Block
eo: Bloko

en: Page
eo: Paĝo

en: 1 day | @count days
eo[0]: 1 tago
eo[1]: @count tagoj

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Host
eo: Gastiganto

en: Never
eo: Neniam

en: Visibility
eo: Videbleco

en: Roles
eo: Roloj

en: Hostname
eo: Gastiganta nomo

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Location
eo: Loko

en: Revisions
eo: Malfaroj

en: Field name
eo: Nomo de kampo

en: Count
eo: Kalkulo

en: Conditions
eo: Kondiĉoj

en: Nodes
eo: Nodoj

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Scale
eo: Skalo

en: Medium
eo: Medio

en: Details
eo: Detaloj

en: Desc
eo: malkreske

en: Code
eo: Kodo

en: Day
eo: Tago

en: Table
eo: Tabelo

en: Configuration
eo: Agordoj

en: Allow
eo: Permesu

en: Users
eo: Uzantoj

en: Maximum length
eo: Maximuma longo

en: Order
eo: Ordo

en: Profile
eo: Profilo

en: Operation
eo: Operacio

en: City
eo: Urbo

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Condition
eo: Kondiĉo

en: Rules
eo: Reguloj

en: 1 item | @count items
eo[0]: @count ero
eo[1]: @count eroj

en: Google
eo: Guglo

en: No items selected.
eo: Neniu ero elektita.

en: Display name
eo: vidigata nomo

en: Features
eo: Ecoj

en: Create new revision
eo: Kreu novan revizion

en: Hour
eo: Horo

en: Minute
eo: Minuto

en: Long
eo: Longa

en: Workflow
eo: Laborfluo

en: Revert
eo: Malfari

en: warning
eo: averto

en: critical
eo: kritika

en: Revisions for %title
eo: Revizioj por %title

en: Revision
eo: Revizio

en: Permissions
eo: Permesoj

en: Attach
eo: Alkroĉu

en: Revision of %title from %date
eo: Revizio pri %title de %date

en: Processing
eo: Traktante

en: disable
eo: malŝalti

en: Apply
eo: Apliku

en: Assign
eo: Atribuigu

en: Variables
eo: Variabloj

en: Language code
eo: Lingva kodo

en: Profiles
eo: Profiloj

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas malfari al la revizio je %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la revizion je %revision-date?

en: Locked
eo: Ŝlosita

en: sort by @s
eo: ordigu laŭ @s

en: Bundle
eo: Fasko

en: Dashboard
eo: Instrumentejo

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Copy of the revision from %date.
eo: Kopio de la revizio de %date.

en: UUID
eo: Unika uzantonomero

en: Asc
eo: kreske
