Cloud (7.0.0) - en to am translation catalogue (91 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Body
am: አካል

en: Images
am: ምስሎች

en: Next
am: ቀጣይ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Value
am: እሴት

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Group
am: ቡድን

en: Type
am: ዓይነት

en: yes
am: አዎ

en: List
am: ዝርዝር

en: Subject
am: ዓርእስት

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: disabled
am: የቦዘነ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: more
am: ተጨማሪ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Administration
am: አስተዳደር

en: Action
am: እርምጃ

en: Tags
am: መለያዎች

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Version
am: ሥሪት

en: view
am: ትይታ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Message
am: መልእክት

en: Password
am: የይለፍ ቃል

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Import
am: አስመጣ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Default
am: ነባሪ

en: Update
am: አዘምን

en: Tuesday
am: ማክሰኞ

en: Wednesday
am: እሮብ

en: Thursday
am: ሃሙስ

en: Friday
am: ዓርብ

en: Time
am: ሰዓት

en: View
am: ትይታ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Region
am: ክልል

en: Text
am: ጽሁፍ

en: 1 hour
am: 1 ሰዓት

en: ID
am: አይዲ

en: You are not authorized to access this page.
am: እዚ ገፅ ላይ ለመድረስ ፈቃድ አልተሰጥህም።

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Email
am: ኢሜይል

en: status
am: ሁኔታ

en: Active
am: ገባሪ

en: Date format
am: የቀን አጻጻፍ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: 1 day | @count days
am[0]: 1 ቀን
am[1]: @count ቀኖች

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Location
am: ቦታ

en: Field name
am: የመስኩ ስም

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: 1 day
am: 1 ቀን

en: Scale
am: ልኬት ለውጥ

en: Medium
am: መካከለኛ

en: Code
am: ኮድ

en: Table
am: ሰንጠረዥ

en: Users
am: ተጠቃሚዎች

en: Maximum length
am: የመጨረሻ እርዝማኔ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Condition
am: ሁኔታ

en: Source
am: ምንጭ

en: Create new revision
am: አዲስ ክለሳ ፍጠር

en: warning
am: ማስጠንቀቂያ

en: critical
am: አስጊ

en: Permissions
am: ፈቃዶች

en: Processing
am: በሂደት ላይ

en: @count days
am: @count ቀኖች

en: 1 week
am: 1 ሳምንት

en: Language code
am: የቋንቋ ኮድ

en: Locked
am: የተቆለፈ

en: sort by @s
am: በ@s ደርድር

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: Custom date format
am: የብጁ ቀን ቅርፅ

en: UUID
am: ዩዩአይዲ

en: Future format
am: የወደፊቱ ቅርፅ

en: Past format
am: ቀዳሚው ቅርፅ
