Cloud (7.0.0) - en to el translation catalogue (274 entries)

en: tags
el: ετικέτες

en: Home
el: Αρχική

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Images
el: Εικόνες

en: Next
el: Επόμενο

en: enabled
el: ενεργοποιημένο

en: enable
el: ενεργοποίηση

en: Status
el: Κατάσταση

en: Approve
el: Έγκριση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Value
el: Αξία

en: Totals
el: Σύνολα

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Group
el: Ομάδα

en: Type
el: Τύπος

en: yes
el: ναι

en: List
el: Λίστα

en: Subject
el: Θέμα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Public
el: Δημόσιες

en: Log
el: Ημερολόγιο

en: more
el: περισσότερα

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Administration
el: Διαχείριση

en: Action
el: Ενέργεια

en: Cost
el: Κόστος

en: On
el: Ανοικτό

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Servers
el: Διακομιστές

en: Resources
el: Πηγές

en: Version
el: Έκδοση

en: view
el: προβολή

en: File
el: Αρχείο

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Login
el: Είσοδος

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Daily
el: Καθημερινά

en: Monthly
el: Μηνιαία

en: None
el: Κανένα

en: default
el: προεπιλογή

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Message
el: Μήνυμα

en: Password
el: Συνθηματικό

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Country
el: Χώρα

en: Variable
el: Μεταβλητή

en: Image
el: Εικόνα

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: up
el: επάνω

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Back
el: Πίσω

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Large
el: Μεγάλο

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Time
el: Ώρα

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: Manage
el: Διαχείριση

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Region
el: Περιοχή

en: Event
el: Συμβάν

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Text
el: Κείμενο

en: 1 hour
el: 1 ώρα

en: User Name
el: Όνομα Χρήστη

en: Total
el: Συνολικό κόστος

en: You are not authorized to access this page.
el: Δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης σε αυτή τη σελίδα.

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: User
el: Χρήστης

en: Check
el: Επιταγή

en: status
el: κατάσταση

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Options
el: Επιλογές

en: no
el: όχι

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Node
el: Κόμβος

en: Create
el: Δημιουργία

en: Exclude
el: Εξαίρεση

en: All
el: Όλες

en: days
el: ημέρες

en: Active
el: Ενεργό

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Page
el: Σελίδα

en: 1 day | @count days
el[0]: 1ημέρα
el[1]: @count ημέρες

en: Module
el: Μονάδα

en: Off
el: Κλειστό

en: Host
el: Υπολογιστής βάσης

en: Never
el: Ποτέ

en: Visibility
el: Ορατότητα

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Hostname
el: Όνομα υπολογιστή

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Click here
el: Κλικ εδώ

en: Conditions
el: Συνθήκες

en: Normal
el: Κανονικό

en: N/A
el: Μ/Δ

en: OK
el: ΟΚ

en: Nodes
el: Κόμβοι

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Processor
el: Επεξεργαστής

en: 1 day
el: 1 ημέρα

en: Scale
el: Κλιμάκωση

en: Medium
el: Μέσο

en: standard
el: βασικό

en: Start Date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: End Date
el: Ημερομηνία Λήξης

en: Domain
el: Όνομα χώρου

en: Amount
el: Ποσό

en: State
el: Κατάσταση

en: Serial
el: Σειριακός αριθμός

en: Desc
el: Φθί

en: Code
el: Κωδικός

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: Store
el: Κατάστημα

en: Day
el: Ημέρα

en: Table
el: Πίνακας

en: Events
el: Γεγονότα

en: Start
el: Αρχή

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Role
el: Ρόλος

en: Allow
el: Επιτρέπεται

en: User data
el: Δεδομένα χρήστη

en: External
el: Εξωτερικό

en: Users
el: Χρήστες

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: Clone
el: Αντιγραφή

en: Order
el: Σειρά

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: Profile
el: Προφίλ

en: Operation
el: Λειτουργία

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Threshold
el: Όριο

en: Function
el: Λειτουργία

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: City
el: Πόλη

en: Latitude
el: Γεωγραφικό Πλάτος

en: Longitude
el: Γεωγραφικό Μήκος

en: Labels
el: Ετικέτες

en: Folder
el: Φάκελος

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Condition
el: Συνθήκη

en: Port
el: Θύρα

en: Are you sure you want to delete %name?
el: Είστε σίγουρος πως θέλετε να διαγράψετε το %name;

en: Pending
el: Εκκρεμεί

en: Key
el: Κλειδί

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: 1 item | @count items
el[0]: 1 αντικείμενο
el[1]: @count αντικείμενα

en: No items selected.
el: Δεν επιλέχθηκε κανένα στοιχείο.

en: Source
el: Πηγή

en: Display name
el: Εμφάνιση ονόματος

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Create new revision
el: Δημιουργία νέας αναθεώρησης

en: Limit
el: Όριο

en: Period
el: Περίοδος

en: day
el: ημέρα

en: Hour
el: Ώρα

en: Minute
el: Λεπτό

en: Long
el: Μεγάλο

en: Workflow
el: Ροή εργασίας

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Days
el: Ημέρες

en: Extend
el: Επεκτάσεις

en: Info
el: Πληροφορίες

en: warning
el: προειδοποίηση

en: critical
el: κρίσιμο

en: Revisions for %title
el: Αναθεωρήσεις του %title

en: Revision
el: Αναθεώρηση

en: Permissions
el: Άδειες

en: Scope
el: Εμβέλεια

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Failed
el: Απέτυχε

en: Standard
el: Βασικό

en: Attach
el: Επισύναψη

en: Revision of %title from %date
el: Αναθεώρηση του %title της %date

en: Loading...
el: Φορτώνει...

en: Review
el: Επισκόπηση

en: Processing
el: Επεξεργασία

en: disable
el: απενεργοποίηση

en: Mail Settings
el: Ρυθμίσεις Ηλ. Ταχυδρομείου

en: Timezone
el: Ζώνη ώρας

en: Reason
el: Αιτία

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Assign
el: Προσδιορισμός

en: Select
el: Επιλογή

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Common
el: Κοινά

en: Variables
el: Μεταβλητές

en: 2 hours
el: 2 ώρες

en: 3 hours
el: 3 ώρες

en: 6 hours
el: 6 ώρες

en: Debug
el: Αποσφαλμάτωση

en: Yearly
el: Ετήσια

en: 1 week
el: 1 εβδομάδα

en: Language code
el: Κωδικός γλώσσας

en: Profiles
el: Προφίλ χρηστών

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
el: Θέλετε σίγουρα να επαναφέρετε την αναθεώρηση από %revision-date;

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε την αναθεώρηση από %revision-date;

en: Usage
el: Χρήση

en: Addresses
el: Διευθύνσεις

en: Packages
el: Πακέτα

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: Data
el: Δεδομένα

en: About
el: Περί

en: Report
el: Αναφορά

en: sort by @s
el: ταξινόμηση κατά @s

en: Text to display
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται

en: Started
el: Ξεκίνησε

en: Notification
el: Ενημέρωση

en: Metric
el: Μετρικό σύστημα

en: User roles
el: Ρόλοι χρηστών

en: Folder Name
el: Όνομα Φακέλου

en: Private key
el: Ιδιωτικό κλειδί

en: Creator
el: Δημιουργός

en: Admin
el: Διαχειριστής

en: IP address
el: διεύθυνση IP

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Custom date format
el: Προσαρμοσμένη μορφή ημερομηνίας

en: Delete all revisions
el: Διαγραφή όλων των αναθεωρήσεων

en: Dashboard
el: Πίνακας εργαλείων

en: The file could not be uploaded.
el: Η αποστολή του αρχείου δεν ήταν δυνατή.

en: - Any -
el: - Οποιοδήποτε -

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: The maximum length of the field in characters.
el: Το μέγιστο μήκος του πεδίου σε χαρακτήρες.

en: Publishing status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: Copy of the revision from %date.
el: Αντίγραφο της αναθεώρησης της %date.

en: Interface
el: Διεπαφή

en: Lock
el: Κλείδωμα

en: Current revision
el: Τρέχουσα αναθεώρηση

en: Remove rule
el: Αφαίρεση κανόνα

en: Unlock
el: Ξεκλείδωμα

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
el: Χωρίστε τις επεκτάσεις με κενό ή κόμμα και χωρίς να συμπεριλάβετε την τελεία.

en: Bulk update
el: Μαζική ενημέρωση

en: Link image to
el: Σύνδεσμος εικόνας στο

en: Asc
el: Αύξ

en: There is no @label yet.
el: Δεν υπάρχει @label ακόμα.

en: Add a form element that lets you run operations on multiple users.
el: Προσθήκη ενός στοιχείου στη φόρμα που επιτρέπει να εκτελούνται λειτουργίες σε πολλαπλούς χρήστες.

en: Completed @current step of @total.
el: Ολοκληρώθηκε @current βήμα από @total.

en: The @entity-type %label @language translation has been deleted.
el: Η μετάφραση στα @language του %label του @entity-type διαγράφηκε.

en: Future format
el: Μελλοντική μορφή

en: Past format
el: Παρελθοντική μορφή
