Cloud (8.x-1.2-beta2) - en to gu translation catalogue (69 entries)

en: tags
gu: વિષયો

en: Images
gu: છબીઓ

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Username
gu: ઉપભોક્તા

en: Private
gu: ખાનગી

en: Group
gu: સમૂહ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: List
gu: સૂચિ

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: Public
gu: જાહેર

en: Log
gu: નોંધણી

en: more
gu: વધુ

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Action
gu: ક્રિયા

en: On
gu: ચાલુ

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Version
gu: આવૃતિ

en: view
gu: જુઓ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Size
gu: માપ

en: None
gu: એકે નહિ

en: Message
gu: સંદેશ

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Import
gu: આયાત

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: View
gu: જુઓ

en: Region
gu: ક્ષેત્ર

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Options
gu: વિકલ્પો

en: Node
gu: નોડ

en: Create
gu: બનાવો

en: Exclude
gu: બાકાત

en: All
gu: બધા

en: Active
gu: સક્રિય

en: Date format
gu: તારીખ બંધારણ

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Visibility
gu: દ્રશ્યતા

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Location
gu: સ્થાન

en: Field name
gu: ક્ષેત્રનું નામ

en: Authored by
gu: દ્વારા લખાયેલુ

en: 1 day
gu: ૧ દિવસ

en: Scale
gu: માપ

en: Details
gu: વિગતો

en: Role
gu: હોદો

en: Maximum length
gu: મહત્તમ લંબાઈ

en: Operation
gu: કાર્યો

en: City
gu: શહેર

en: Latitude
gu: અક્ષાંશ

en: Longitude
gu: રેખાંશ

en: Key
gu: ચાવી

en: Limit
gu: મર્યાદા

en: Long
gu: લાંબુ

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Failed
gu: નિષ્ફળ થયું

en: Attach
gu: જોડો

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Data
gu: માહિતી

en: About
gu: વિશે

en: Publishing status
gu: પ્રકાશન સ્થિતિ
