Cloud (8.x-1.2-rc2) - en to kn translation catalogue (141 entries)

en: tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್ ಗಳು

en: Images
kn: ಚಿತ್ರಗಳು

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Private
kn: ಖಾಸಗಿ

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Public
kn: ಸಾರ್ವಜನಿಕ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Cost
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Resources
kn: ಸಂಪನ್ಮೂಲಗಳು

en: Project
kn: ಪರಿಯೋಜನೆ

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Tag
kn: ಟ್ಯಾಗ್

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Variable
kn: ಮಾರ್ಪಡಿಸಬಹುದಾದ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Views
kn: ನೋಟಗಳು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Refresh
kn: ಪುನಶ್ಚೇತನಗೊಳಿಸು

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Group ID
kn: ಸಮೂಹದ ಐಡಿ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Processor
kn: ಸಂಸ್ಕಾರಕ

en: 1 day
kn: ೧ ದಿನ

en: Scale
kn: ಗಾತ್ರ ಬದಲಾವಣೆ

en: Volume
kn: ಧ್ವನಿಯ ಪ್ರಮಾಣ

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Operating System
kn: ಕಾರ್ಯ ವ್ಯವಸ್ಥೆ

en: Amount
kn: ಮೊತ್ತ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Serial
kn: ಸರಣಿ

en: Job
kn: ಮುದ್ರಣ ಕಾರ್ಯ

en: Owner
kn: ಮಾಲಿಕ

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: IP Address
kn: IP ವಿಳಾಸ

en: Template
kn: ಟೆಂಪ್ಲೇಟ್

en: Profile
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್‌

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Revoke
kn: ರದ್ದುಮಾಡು

en: Notifications
kn: <b>ಸೂಚನೆಗಳು</b>

en: Labels
kn: ಲೇಬಲ್‌ಗಳು

en: Rules
kn: ನಿಯಮಗಳು

en: Key
kn: ಕೀಲಿ

en: Stop
kn: ನಿಲ್ಲಿಸು

en: Google
kn: ಗೂಗಲ್

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Accept
kn: ಅಂಗೀಕರಿಸು

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: Object
kn: ಆಬ್ಜೆಕ್ಟ್‍

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Group Name
kn: ಸಮೂಹದ ಹೆಸರು

en: Revision
kn: ಪುನರಾವಲೋಕನ:

en: Scope
kn: ಸ್ಕೋಪ್

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Failed
kn: ವಿಫಲವಾಗಿದೆ

en: Attach
kn: ಲಗತ್ತಿಸು

en: Run
kn: ಚಲಾಯಿಸು

en: Storage
kn: ಶೇಖರಣೆ

en: Timezone
kn: ಕಾಲವಲಯ

en: Reason
kn: ಕಾರಣ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Encrypted
kn: ಗೂಢಲಿಪೀಕರಣಗೊಂಡ

en: Copy
kn: ಕಾಪಿ ಮಾಡು

en: Common
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Variables
kn: ಚರಮೌಲ್ಯ

en: 24
kn: ೨೪

en: 4
kn: ೪

en: 16
kn: ೧೬

en: 8
kn: ೮

en: 2
kn: ೨

en: 20
kn: ೨೦

en: 32
kn: ೩೨

en: 18
kn: ೧೮

en: 22
kn: ೨೨

en: Profiles
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್‌ಗಳು

en: Services
kn: ಸೇವೆಗಳು

en: Service
kn: ಸೇವೆ

en: Organization
kn: ಸಂಸ್ಥೆ

en: Others
kn: ಇತರರು

en: Locked
kn: ಲಾಕ್‌ ಮಾಡಲಾದ

en: Data
kn: ದತ್ತಾಂಶ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Launch
kn: ಆರಂಭಿಸು

en: Suspend
kn: ತಾತ್ಕಾಲಿಕ ಸ್ಥಗಿತ

en: Text to display
kn: ತೋರಿಸಬೇಕಿರುವ ಪಠ್ಯ

en: Started
kn: ಆರಂಭಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Namespace
kn: ನೇಮ್‌ಸ್ಪೇಸ್

en: 1
kn: ೧

en: rule
kn: ನಿಯಮ

en: Snapshot
kn: ಭಾವಚಿತ್ರ(ಸ್ನ್ಯಾಪ್‌ಶಾಟ್)

en: Locations
kn: ತಾಣಗಳು

en: Credentials
kn: ಪರಿಚಯಪತ್ರಗಳು

en: Reject
kn: ತಿರಸ್ಕರಿಸು

en: Add Profile
kn: ಪ್ರೊಫೈಲನ್ನು ಸೇರಿಸು

en: Platform
kn: ಪ್ಲಾಟ್‌ಫಾರ್ಮ್

en: Resource
kn: ಸಂಪನ್ಮೂಲಗಳು

en: Spreadsheet
kn: ಸ್ಪ್ರೆಡ್ ಶೀಟ್

en: Network
kn: ಜಾಲಬಂಧ

en: Progress
kn: ಪ್ರಗತಿ

en: Associate
kn: ಸಹವರ್ತಿ

en: Secret
kn: ರಹಸ್ಯವಾದ
