Cloud (8.x-2.0-alpha2) - en to is translation catalogue (57 entries)

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Operations
is: Atgerðir

en: Value
is: Virði

en: Type
is: Slag

en: List
is: Listi

en: Cancel
is: Avlýs

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Mál

en: Log
is: Gerðalisti

en: more
is: meira

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Enabled
is: Virkjað

en: Tags
is: Frámerki

en: Yes
is: Ja

en: No
is: Nei

en: Version
is: Útgáva

en: view
is: vís

en: Edit
is: Broyt

en: Size
is: Stødd

en: Reset
is: Tómstilla

en: Settings
is: Setingar

en: Name
is: Navn

en: Import
is: Flyt inn

en: Default
is: Standard

en: View
is: Vís

en: Region
is: Øki

en: Attachment
is: Viðfesti

en: Options
is: Setingar

en: Created
is: Stovnað

en: Node
is: Knútur

en: All
is: Øll

en: Active
is: Virkin

en: Page
is: Síða

en: Visibility
is: Vísing

en: Revisions
is: Útgávur

en: Authored by
is: Skrivað hevur

en: Details
is: Nágreining

en: Maximum length
is: Mest loyvda longd

en: IP Address
is: IP adressa

en: Profile
is: Vangamynd

en: Operation
is: Gerð

en: Key
is: Lykil

en: Create new revision
is: Stovna nýggja útgávu

en: Revert
is: Vend aftur

en: Revisions for %title
is: Útgávur av %title

en: Revision
is: Útgáva

en: Failed
is: Miseydnaðist

en: Attach
is: Viðfest

en: Revision of %title from %date
is: Útgáva %title frá %date

en: Assign
is: tilvel

en: Profiles
is: Vangamyndir

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
is: Er tað heilt vist at tú vilt venda aftur til útgávuna frá %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
is: Er tað heilt vist at tú vilt strika útgávuna frá %revision-date?

en: About
is: Um

en: The maximum length of the field in characters.
is: Mest loyvda tal av bókstavum í reinini.

en: Copy of the revision from %date.
is: Avrit av útgávuni frá %date.
