Cloud Orchestrator (3.0.4) - en to fr translation catalogue (31 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Resources
fr: Ressources

en: Help
fr: Aide

en: Region
fr: Région

en: Page title
fr: Titre de page

en: Welcome
fr: Bienvenue

en: Location
fr: Emplacement

en: Anonymous
fr: Anonyme

en: Anonymous user
fr: Utilisateur anonyme

en: Authenticated user
fr: Utilisateur authentifié

en: Administrator
fr: Administrateur

en: The directory %directory does not exist.
fr: Le répertoire %directory n'existe pas.

en: Account
fr: Compte

en: Finish
fr: Finir

en: Save and continue
fr: Enregistrer et continuer

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Not writable
fr: Non accessible en écriture

en: Credentials
fr: Accréditation

en: Dashboard
fr: Tableau de bord

en: Footer Message
fr: Message du pied de page

en: The directory %directory is not writable.
fr: Le répertoire %directory n'est pas accessible en écriture.

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Basic page
fr: Page de base

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fr: Utilisez les <em>pages de base</em> pour votre contenu statique, tel que la page 'Qui sommes-nous'.

en: Full HTML
fr: HTML complet

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: Basic HTML
fr: HTML simple

en: Restricted HTML
fr: HTML restreint
