Cloud Orchestrator (4.0.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (26 entries)

en: Body
ro: Conținut

en: Resources
ro: Resurse

en: Help
ro: Ajutor

en: Region
ro: Regiune

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Welcome
ro: Bine ați venit

en: Location
ro: Locaţia

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Anonymous user
ro: Vizitator

en: Authenticated user
ro: Utilizator autentificat

en: The directory %directory does not exist.
ro: Directorul %directory nu există.

en: Account
ro: Cont

en: Save and continue
ro: Salvează şi continuă

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Not writable
ro: Nu se poate scrie

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: The directory %directory is not writable.
ro: Nu se poate scrie în directorul %directory

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Main page content
ro: Conţinut principal pagină

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: Basic HTML
ro: HTML de bază

en: Restricted HTML
ro: HTML limitat
