Cloud Orchestrator (4.0.0-alpha2) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Resources
it: Risorse

en: Help
it: Aiuto

en: Region
it: Regione

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Welcome
it: Benvenuto

en: Location
it: Posizione

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Anonymous user
it: Utente anonimo

en: Authenticated user
it: Utente autenticato

en: Administrator
it: Amministratore

en: The directory %directory does not exist.
it: La cartella %directory non esiste.

en: Account
it: Profilo

en: Finish
it: Termina

en: Save and continue
it: Salva e continua

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Not writable
it: Non scrivibile

en: The directory %directory is not writable.
it: La directory %directory non è accessibile in scrittura.

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Basic page
it: Pagina base

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
it: Utilizza <em>pagine di base</em> per i tuoi contenuti statici come ad esempio per una pagina 'Chi siamo'.

en: Full HTML
it: HTML completo

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: Basic HTML
it: HTML di base

en: Restricted HTML
it: HTML ristretto
