Cloud Orchestrator (6.2.0) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Country
pt: País

en: Weight
pt: Peso

en: Label
pt: Etiqueta

en: Region
pt: Região

en: Location
pt: Localização

en: Attributes
pt: Atributos

en: Anonymous
pt: Anónimo

en: Anonymous user
pt: Utilizador anónimo

en: Authenticated user
pt: Utilizador autenticado

en: Administrator
pt: Administrador

en: The directory %directory does not exist.
pt: O diretório %directory não existe.

en: Route
pt: Rota

en: Save and continue
pt: Guardar e continuar

en: Not writable
pt: Sem permissão para escrita

en: The directory %directory is not writable.
pt: Não é possível escrever no diretório %directory.

en: Basic page
pt: Página básica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pt: Use as <em>Páginas básicas</em> para conteúdo estático, como por exemplo a página "Sobre nós".

en: Full HTML
pt: HTML Completo

en: Basic HTML
pt: HTML Básico

en: Restricted HTML
pt: HTML Restrito
