Cloud Orchestrator (8.x-1.1) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Resources
pt: Recursos

en: Help
pt: Ajuda

en: Region
pt: Região

en: Page title
pt: Título da página

en: Welcome
pt: Bem vindo

en: Anonymous user
pt: Usuário anônimo

en: Authenticated user
pt: Usuário autenticado

en: Administrator
pt: Administrador

en: The directory %directory does not exist.
pt: O diretório %directory não existe.

en: Account
pt: Conta

en: Finish
pt: Finalizar

en: Save and continue
pt: Salvar e continuar

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: Not writable
pt: Somente leitura

en: Credentials
pt: Credenciais

en: Dashboard
pt: Painel

en: The directory %directory is not writable.
pt: Não há permissões de escrita na pasta %directory.

en: Status messages
pt: Mensagens de status

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Basic page
pt: Página básica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pt: Use <em>páginas básicas</em> para seu conteúdo estático, como uma página 'Sobre nós'.

en: Full HTML
pt: HTML completo

en: Primary admin actions
pt: Ações primárias do administrador

en: Basic HTML
pt: HTML básico

en: Restricted HTML
pt: HTML restrito
