Cloudinary Integration (3.0.0-rc1) - en to he translation catalogue (39 entries)

en: Title
he: כותרת

en: yes
he: סוגים

en: Faces
he: פרצופים

en: Description
he: תיאור

en: File
he: קובץ

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Image
he: תמונה

en: Center
he: מרכז

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: no
he: לא

en: Database
he: בסיס נתונים

en: Custom
he: מותאם

en: File size
he: גודל קובץ

en: Mode
he: אופן ביצוע

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Scale
he: התאמת גודל

en: Media
he: מדיה

en: Ignore
he: התעלמות

en: Features
he: פיצ'רים

en: Limit
he: גבול

en: Negate
he: שלילי

en: Video
he: וידאו

en: Document
he: מסמך

en: Blue
he: כחול

en: Resize
he: שינוי גודל

en: About
he: אודות

en: Crop
he: חיתוך

en: Effect
he: אפקט

en: No preview
he: אין תצוגה מקדימה

en: MIME type
he: סוג MIME

en: Mask
he: מסיכה

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
he: הכותרת הזו מופיעה כ tooltip לעיני המשתמשים כאשר סמן העכבר  נמצא מעל התמונה.

en: Rotate
he: סיבוב

en: Scale and crop
he: התאמת גודל וחיתוך

en: Desaturate
he: הפחתת רוויה
