Cloudwords for Multilingual Drupal (8.x-1.02) - en to lt translation catalogue (65 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Status
lt: Būsena

en: Approve
lt: Patvirtinti

en: Submit
lt: Siųsti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Value
lt: Reikšmė

en: Group
lt: Grupė

en: Type
lt: Tipas

en: Closed
lt: Uždara

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: Description
lt: Aprašymas

en: Language
lt: Kalba

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Yes
lt: Taip

en: No
lt: Ne

en: Download
lt: Atsisiųsti

en: Advanced options
lt: Daugiau nuostatų

en: Date
lt: Data

en: Reset
lt: Išvalyti

en: Test
lt: Testas

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Name
lt: Pavadinimas

en: edit
lt: redaguoti

en: Import
lt: Importuoti

en: Summary
lt: Įžanga

en: Update
lt: Atnaujinti

en: Notes
lt: Pastabos

en: n/a
lt: n/d

en: Upload
lt: Įkelti

en: type
lt: tipas

en: User
lt: Narys

en: Content type
lt: Turinio tipas

en: status
lt: būsena

en: Created
lt: Sukurta

en: Block
lt: Blokas

en: Out of date
lt: Baigėsi galiojimas

en: Published
lt: Paskelbtas

en: File name
lt: Failo pavadinimas

en: Vocabulary
lt: Žodynas

en: Authored by
lt: Sukūrė

en: Inactive
lt: Neaktyvus

en: node
lt: mazgas

en: Sort by
lt: Rikiuoti pagal

en: Source
lt: Šaltinis

en: Languages
lt: Kalbos

en: Production
lt: Produkcija

en: Changed
lt: Pakeista

en: Failed
lt: Nepavyko

en: Not published
lt: Nepaskelbtas

en: Apply
lt: Pritaikyti

en: Not translated
lt: Neišversta

en: Cancelled
lt: Atšaukta

en: No content available.
lt: Turinio nėra.

en: outdated
lt: pasenęs vertimas

en: <strong>@language_name</strong> (source)
lt: <strong>@language_name</strong> (šaltinis)

en: add translation
lt: pridėti vertimą

en: Bundle
lt: Paketas

en: Items per page
lt: Vienetų kiekis puslapyje

en: - All -
lt: - Visos -

en: language
lt: kalba

en: Content translation
lt: Turinio vertimas

en: Last »
lt: Paskutinis »

en: Interface translation
lt: Sąsajos vertimas

en: User interface translation
lt: Vartotojo sąsajos vertimas
