Commerce ML Migrations (8.x-1.16) - en to ar translation catalogue (9 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Categories
ar: التصنيفات

en: Total
ar: المجموع

en: Messages
ar: الرسائل

en: Products
ar: المنتجات

en: Unpublish
ar: لا تنشر

en: Mapping
ar: إقران

en: The type of hierarchy allowed within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = single, 2 = multiple)
ar: نوع التسلسل المسموح به في قائمة الكلمات هذه :0 تعني غير مفعل، و 1 تعني مفرد و 2 تعني متعدد.

en: The weight of the vocabulary in relation to other vocabularies.
ar: حجم الكلمات مقارنة بالكلمات الأخرى
