Commerce ML Migrations (8.x-1.35) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Status
it: Stato

en: Categories
it: Categorie

en: Error Message
it: Messaggio di errore

en: Total
it: Totale

en: Last
it: Ultimo

en: Messages
it: Messaggi

en: Products
it: Prodotti

en: Unpublish
it: Non pubblicare

en: Mapping
it: Mappatura

en: Migration
it: Migrazione

en: The type of hierarchy allowed within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = single, 2 = multiple)
it: Il tipo di gerarchia consentita nel vocabolario. (0 = disabilitata, 1 = singola, 2 = multipla)

en: The weight of the vocabulary in relation to other vocabularies.
it: Il peso del vocabolario rispetto ad altri vocabolari.

en: Commerce Product
it: Prodotto di Commerce

en: The vocabulary ID.
it: ID del vocabolario.

en: The name of the vocabulary.
it: Il nome del vocabolario.

en: The description of the vocabulary.
it: La descrizione del vocabolario.

en: Module responsible for the vocabulary.
it: Modulo responsabile per il vocabolario.

en: Unique machine name of the vocabulary.
it: Nome macchina univoco del vocabolario.
