Commerce ML Migrations (8.x-1.35) - en to ja translation catalogue (19 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Error Message
ja: エラーメッセージ

en: Total
ja: 合計

en: Imported
ja: インポート済

en: Last
ja: 最後

en: Messages
ja: メッセージ

en: Products
ja: 商品

en: Unpublish
ja: 非掲載にする

en: Mapping
ja: マッピング

en: Migration
ja: マイグレーション

en: The type of hierarchy allowed within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = single, 2 = multiple)
ja: ボキャブラリーで許されている階層のタイプ（0 = 無効、1 = 単一、2 = 複数）

en: The weight of the vocabulary in relation to other vocabularies.
ja: 他のボキャブラリーとの相対的なボキャブラリーのウェイト。

en: Stores
ja: ストア

en: The vocabulary ID.
ja: ボキャブラリーID。

en: The name of the vocabulary.
ja: ボキャブラリーの名前。

en: The description of the vocabulary.
ja: ボキャブラリーの説明。

en: Module responsible for the vocabulary.
ja: ボキャブラリーを処理するモジュール。

en: Unique machine name of the vocabulary.
ja: ボキャブラリのユニークなマシン名です。
