Commerce ML Migrations (8.x-1.36) - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Categories
uk: Категорії

en: Error Message
uk: Повідомлення про помилку

en: Total
uk: Всього

en: Imported
uk: Імпортовано

en: Last
uk: Останній

en: Messages
uk: Повідомлення

en: Products
uk: Товари

en: Timeout
uk: Час очікування

en: Taxonomy Terms
uk: Терміни таксономії

en: Unpublish
uk: Не публікувати

en: Mapping
uk: Відповідність

en: Migration
uk: Перенесення...

en: The type of hierarchy allowed within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = single, 2 = multiple)
uk: Тип ієрархії дозволений у словнику. (0 = відключена, 1 = одиночна, 2 = множинна)

en: The weight of the vocabulary in relation to other vocabularies.
uk: Вага словника стосовно інших словників.

en: Commerce Product
uk: Торгівля: Товар

en: Unprocessed
uk: Без обробки

en: Stores
uk: Магазини

en: The vocabulary ID.
uk: ID словника.

en: The name of the vocabulary.
uk: Назва словника.

en: The description of the vocabulary.
uk: Опис словника.

en: Module responsible for the vocabulary.
uk: Модуль, відповідальний за словник.

en: Unique machine name of the vocabulary.
uk: Унікальна машинна назва для словника.
