Commerce ML Migrations (8.x-1.4) - en to km translation catalogue (5 entries)

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Categories
km: ប្រភេទ

en: Unpublish
km: មិន​បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ

en: The type of hierarchy allowed within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = single, 2 = multiple)
km: ប្រភេទ​ឋានានុក្រម​ដែល​បាន​អនុញ្ញាត​ក្នុង​វាក្យស័ព្ទ ។ (0 = បានបិទ 1 = តែមួយ 2 = ច្រើន)

en: The weight of the vocabulary in relation to other vocabularies.
km: ភាព​សំខាន់​នៃ​វាក្យស័ព្ទ​ក្នុង​ទំនាក់ទំនង​ទៅ​វាក្យស័ព្ទ​ផ្សេង​ទៀត ។
