Commerce ML Migrations (8.x-1.4) - en to ru translation catalogue (21 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Categories
ru: Категории

en: Error Message
ru: Сообщение об ошибке

en: Total
ru: Итого

en: Imported
ru: Импортировано

en: Last
ru: Последний

en: Messages
ru: Сообщения

en: Products
ru: Товары

en: Timeout
ru: Время ожидания

en: Unpublish
ru: Снять с публикации

en: Mapping
ru: Соответствия

en: Migration
ru: Миграция

en: The type of hierarchy allowed within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = single, 2 = multiple)
ru: Тип иерархии разрешённый в словаре. (0 = отключена, 1 = одиночная, 2 = множественная)

en: The weight of the vocabulary in relation to other vocabularies.
ru: Вес словаря относительно других словарей.

en: Migrations
ru: Миграции

en: Unprocessed
ru: Необработано

en: The vocabulary ID.
ru: Идентификатор словаря.

en: The name of the vocabulary.
ru: Название словаря.

en: The description of the vocabulary.
ru: Описание словаря.

en: Module responsible for the vocabulary.
ru: Модуль, отвечающий за словарь.

en: Unique machine name of the vocabulary.
ru: Уникальное машинное имя словаря.
